03.01.2023 17:12

В уряді розповіли про ключові ініціативи 2022 року, які дозволили підтримати вітчизняний агросектор

версія для друку
03.01.2023 17:12

Про основні результати державної та міжнародної підтримки агросектору у 2022 році в прямому ефірі Всеукраїнського марафону «Єдині новини» розповів перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Він зазначив, що основні розрахунки сумарних прямих та непрямих фінансових збитків у сільському господарстві за цей рік через війну можуть становити близько $40 млрд. Проте в цілому втрати економіки України досить серйозні.

Тарас Висоцький наголосив, що низка ініціатив, які були реалізовані на урядовому та міжнародному рівнях, дозволили підтримати агросектор та зробити значний внесок у міжнародну та продовольчу безпеку України.

«У рамках програми пільгових кредитів аграріям було видано близько 90 млрд грн кредитного фінансування. Доступність цих фінансів суттєво підтримала і допомогла сільгоспвиробникам. Також ми постійно тримаємо фокус на малих виробників — для них діяла низка програм. Зокрема, була запущена програма з виділення субсидій на 1 га сільгоспугідь та спеціальна бюджетна дотація з утримання корів на суму понад 1,6 млрд грн», — сказав перший заступник Міністра.

Значною була у 2022 році й підтримка міжнародних партнерів. Завдяки співпраці з FAO було безкоштовно розподілено понад 30 тис. рукавів для тимчасового зберігання збіжжя. Йдеться про додаткове зберігання для понад 5 млн тонн агропродукції, а також необхідне технічне обладнання для наповнення цих рукавів та їхнього розвантаження. Для успішної посівної кампанії малим виробникам було виділено також насіння кукурудзи та овочевих культур.

«Завдяки роботі ЗСУ вже вдалося звільнити значну територію України, в тому числі площі с/г угідь. По цих землях першочерговим завданням є їх швидке розмінування і підготовка до весняно-польових робіт. Крім того, вже виділено 200 млн грн на відновлення системи зрошення на контрольованій території, що дозволить збільшити врожайність», — додав Тарас Висоцький.

За його словами, у наступному році буде продовжено та потенційно розширено грантову програму з підтримки аграріїв. Важливим аспектом є створення доданої вартості у контексті переробки с/г продукції.

 

29 грудня під час наради Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з міністрами Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства фінансів України та Міністерства економіки України урядовці підбили підсумки аграрного року, а також окреслили програми підтримки сільгоспвиробників на 2023 рік.

Прем’єр-міністр України наголосив, що цього року держава розширила кредитні програми підтримки для аграріїв. Так, в межах «5-7-9» видано 36,9 млрд грн агрокредитів. Зокрема, 25,7 млрд грн було залучено для проведення посівної, з них  - 24 млрд грн під державні портфельні гарантії. Крім того, надано 1,65 млрд грн підтримки для 30 тисяч малих фермерів. Завдяки цьому у 2022 році зібрали вже понад 65 млн тонн врожаю.

Денис Шмигаль також зазначив, що запроваджена програма єРобота, яка передбачає гранти на розвиток садів і теплиць, надала можливість уже видати аграрних грантів на суму 370 млн грн.

У 2023 році Уряд продовжить підтримку сільгоспвиробників. Окрім виділених коштів із державного бюджету, також є домовленості з міжнародними партнерами на майже 1,5 млрд доларів за різними напрямками допомоги аграріям.

 

 

ІЦ УАК за матеріалами Мінагрополітики

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування