19.01.2018 13:10

В Україні запрацював Центр юридичної допомоги фермерам

версія для друку
19.01.2018 13:10

В Україні почав працювати Центр юридичної допомоги фермерам при Асоціації фермерів та приватних землевласників України (АФЗУ).

«У фермерів об’єктивно немає часу занурюватися в юридичні глибини через заклопотаність оперативною діяльністю, тим паче в Україні доволі недосконале законодавство, яке ще й часто змінюється. Тому важливо вчасно звертатися до юристів. Щоб допомогти членам асоціації ми створили Центр юридичної допомоги фермерам, який надасть можливість отримати первинну юридичну допомогу. Окрім того у випадку рейдерської загрози ми зможемо публічно порушити  проблему в ЗМІ та задіяти існуючи антирейдерські штаби як на національному, так і на регіональному рівнях», — підкреслив Іван Слободяник (АФЗУ).

За його словами, найчастішими проблемами є, звичайно, питання, пов’язані із земельними правовідносинами, зокрема, відносинами з місцевими Держгеокадастрами.

«Ці бюрократичні установи сьогодні фактично розпоряджаються землею с/г призначення і свідомо затягують процедури, або взагалі незаконно відмовляють фермерам в укладанні чи продовженні договорів оренди. До того ж й досі залишається не вирішеною проблема врегулювання правового статусу земельних ділянок, наданих фізичним особам у 90 роках минулого століття для створення фермерського господарства, зокрема передача у спадщину таких ділянок», — зазначив Іван Слободяник.

Центр юридичної допомоги фермерам покликаний забезпечувати сільгоспвиробників безкоштовною первинною юридичною допомогою і можливим подальшим супроводом.

Окрім того, АФЗУ організовує семінари, які присвячується найактуальнішим проблемам — від взаємовідносин із контролюючими та правоохоронними органами, до інструментів фінансування фермерських господарств.

ІЦ УАК за матеріалами agravery


Найбільша проблема АПК сьогодні - це :
Інші опитування