04.06.2020 10:50

В Україні врожай яблук у 2020 році перевищить минулорічний

версія для друку
04.06.2020 10:50

Незважаючи на дві хвилі весняних заморозків, які пройшли в Україні в поточному році, виробники мають шанси зібрати більший урожай яблука, ніж в 2019 році, Такий прогноз зробив керівник проекту «АПК-Інформ: овочі і фрукти» Олександр Хорєв.

Про це повідомляє East Fruit.

Минулоріч в країні було зафіксовано рекордно низький урожай і накопичена значна кількість фруктів другого сорту.

«У поточному році збиральні площі залишаються на рівні минулого року. Додатково до цього вступають в плодоношення і нові сади, які закладалися 3-5 років тому. З огляду на цей факт, збір врожаю яблука в 2020 році має всі шанси вирости», – уточнив Олександр Хорєв.

За його словами, збільшення збору яблука відповідно збільшує і пропозиція на українському ринку, в тому числі, і експортну пропозицію.

«У цьому випадку існує два варіанти розвитку подій на ринку українського яблука. Перший полягає в тому, що якщо з експортом будуть проблеми, пов’язані з торговельними обмеженнями через коронавируса, то яблуко буде пропонуватися на внутрішньому ринку. В цьому випадку відбудеться значне скорочення ціни. Другий варіант полягає в тому, що основна частина українського яблука піде на експорт. Це надасть підтримку цінам, які будуть отримувати за свій товар виробники як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках», – зазначив експерт.

ІЦ УАК за матеріалами AgroNews


Що має бути пріоритетним у завершенні земельної реформи?:
Інші опитування