Про це розповів директор компанії “Украгроцентр” Олексій Луговий під час круглого столу "Деградація грунтів та шляхи їх очищення".
“У родючих землях Аргентини вміст гумусу в грунті був 7,5%, за час використання традиційної технології зменшився на 2,5%. Завдяки використанню No-Till технології (технологія мінімального втручання у структуру грунту - ред.) за 40 років вони не тільки зупинили процес деградації, а й збільшили рентабельність виробництва, і на 0,5% зріс вміст гумусу у грунті. Тому нам потрібно вчитися в аргентинців правильного No-Till, саме з точки зору технології”, - сказав Луговий.
За його словами, сьогодні, через 40 років після того, як уряд Аргентини на законодавчому рівні прирівняв вивільнення корисних мінеральних речовин з грунту із видобутком корисних копалин, технологія No-Till в країні сприймається як традиційна, звична для землеробства.
В Украгроцентрі мають намір всіляко сприяти пропаганді і впровадженню технології No-Till в Україні.
“У грудні цього року ми проведемо навчальний семінар, запросимо аргентинських агровиробників та науковців, аби вони поділились практичними напрацюваннями, розповіли про особливості технології No-Till у контексті боротьби з деградацією (грунту - ред.). У майбутньому ми готові залучати аргентинських науковців для постійної роботи, консультацій та допомоги українським фермерам», - сказав експерт.
ІЦ УАК за матеріалами Укрінформ