За три останні роки було введено основні потужності з виробництва «чистої» електроенергії: у 2015 році — 30 МВт, 2016 р. — 120 МВт, у 2017 р. — 257 МВт.
За даними голови Держенергоефективності Сергія Савчука, в Україні зростають площі під енергетичними культурами (міскантус, енергетична верба й тополя) — одними з основних перспективних джерел для біоенергетики.
Площа насаджень енергетичних культур в Україні за 2017 рік зросла до 4 тис. га. Це не так уже й погано. Для порівняння, у Фінляндії — 8 тис. га, в Данії і Британії — 10 тис. га, Німеччині — 11 тис. га, Швеції — 12 тис. га, Польщі — 13 тис. га. Варто виокремити лише Італію, де під вирощування енергетичних культур відведено 57 тис. га.
Наразі в Україні підвищують перспективність виробництва «чистої» електроенергії.
"На законодавчому рівні вже запровадили стимулюючий тариф на виробництво тепла «не з газу». Наразі працюємо над створенням гарантованого ринку твердого та рідкого біопалива», — назвав один із плюсів Сергій Савчук, зазначають у Держенергоефективності.
Максим Сисоєв називає декілька позитивних змін останніх років.У 2015 році розблокували «зелений» тариф для виробництва електроенергії з біогазу та біомаси. Після цього агропромислові компанії почали будувати біогазові заводи. Минулого року остаточно реалізувалася концепція, за якою тепло для населення та муніципального сектору продається за тарифом 90% від тарифу на тепло з газу. Завдяки цьому у 2017 році введено в експлуатацію 1,8 ГВт нових потужностей з виробництва теплової енергії», — наголосив юрист компанії Dentons.
Натомість використання біомаси для виробництва електричної енергії просувається менш успішно, вважає він: "Зараз ми маємо не більше, ніж 100 МВт встановленої потужності, адже досить складно реалізовувати проекти, коли на етапі будівництва виникає безліч питань екологічного та земельного характеру».
ІЦ УАК за матеріалами Agropolit