08.04.2020 15:50

В Україні стрімко дешевшають вітчизняні мінеральні добрива

версія для друку
08.04.2020 15:50

Порівняно з показниками початку 2019-го ціни на вітчизняні мінеральні добрива знижуються щоквартально, і зараз є мінімальними за останні роки.

Такі дані навів віце-президент Союзу хіміків України Ігор Гольченко під час розширеної наради, яку провів радник президента України з питань економіки Олег Устенко.

“Ми працюємо над тим, щоб цей процес продовжувався, або щоб, як мінімум, не було відчутних цінових коливань. Газ дійсно впав у ціні, і ми бачимо, що виробник реагує на це своєю ціною. Проте є ще низка способів, як можна дати ринку більш доступний товар, у чому зацікавлений кожен виробник”, – зазначив Ігор Гольченко.

В свою чергу президент Союзу хіміків України Олексій Голубов відзначив, що наразі вітчизняні заводи з виробництва мінеральних добрив працюють у нормальному режимі, всі працівники підприємств забезпечені необхідними засобами дезінфекції та захисту.

“У цьому році після шести років зупинки вдалося запустити виробництво аміаку на сєвєродонецькому “Азоті”. І це дало можливість збільшити виробництво продукції. Українські хіміки в першому кварталі цього року виробили мінеральних добрив на 170 тисяч тонн більше, ніж за той самий час у 2019 році. І у квітні українські підприємства ще збільшать виробництво”, – наголосив Олексій Голубов.

На розширеній зустрічі були присутні представники Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, представники агропромислового комплексу, виробники мінеральних добрив та сільськогосподарської техніки, а також профільні асоціації аграріїв і хіміків, повідомило офіційне інтернет-представництво Президента.

Зокрема під час наради обговорили ситуацію у сільському господарстві під час весняної посівної кампанії та шляхи забезпечення високих показників врожайності в Україні в умовах надзвичайної ситуації, спричиненої поширенням COVID-19.

ІЦ УАК за матеріалами Seeds


Що має бути пріоритетним у завершенні земельної реформи?:
Інші опитування