На Українській універсальній біржі вже стартувала акредитація на біржові торги зерном пшениці, кукурудзи, сої та ріпаку.
Про це повідомляє AgroNews.
Перші агровиробники та трейдери заповнили анкети й отримують статус члена біржі, який надає право на участь у торгах. І це процедура, яку необхідно пройти лише один раз, а далі отримувати лише преференції та сервіси від УУБ під час купівлі чи продажу зерна.
«Детально вивчивши аграрну сферу загалом, зараз наша команда може запропонувати багато цікавих і зручних рішень, що покликані покращити як роботу окремих аграрних підприємств, так і ситуацію в галузі в цілому. Накопичивши знання і досвід ми спочатку реалізували його у вигляді чат-бота, а тепер представляємо ринку новий проєкт – біржові торги аграрною продукцією. Це інструменти, що забезпечують гру за правилами, єдиними і зрозумілими для всіх. Якщо коротко, то торгівля на біржі – це комфортно та вигідно, це гарантії виконання контрактів і впевненість у майбутньому», – розповів керівник біржі Сергій Гладкий.
Основною перевагою організованої торгівлі на УУБ є надійність, яку забезпечує біржа. Покупці та продавці після акредитації отримують доступ до торгової системи та вільно розміщають свої заявки на продаж чи купівлю зерна. Пошук контрагентів, партнерів та строк виконання - це все бере на себе біржа. Її співробітники перевіряють усіх учасників організованого агроринку, а також стежать за тим, щоб договір був виконаний 100-відсотково.
Наприклад, якщо ви продаєте зерно, то кошти за нього надходять на біржовий рахунок і лише після цього ви поставляєте товар покупцеві. Адже кошти вже сплачені, і ви їх отримаєте гарантовано.
Аналогічна ситуація й у покупців агропродукції. Вони сплачують за товар на біржовий рахунок. І в разі, якщо продавець не поставить в терміни зерно належної якості, біржа гарантовано поверне всі кошти, ще й додатково стягне штраф із порушника на користь потерпілої сторони.
«Використання біржового механізму – поширена практика усього цивілізованого світу, і українські виробники також прагнуть отримати найкраще. З Українською універсальною біржею фермери можуть самостійно і оперативно вирішувати торгові питання, а відслідковуючи цінові індикативи – орієнтуватися на більш маржинальні культури. Такий підхід забезпечує економічну незалежність, впевненість у майбутньому, конкурентоздатність, підвищення фінансової грамотності всіх учасників ринку, включаючи найбільш вразливу категорію – дрібних сільськогосподарських виробників», – зазначив Віктор Гончаренко, голова Асоціації фермерів і приватних землевласників України (АФЗУ).
Як повідомлялося, Українська універсальна біржа провадить свою діяльність за напрямками публічних закупівель (Prozorro, майданчик tender.uub.com.ua) і продажів державного та комунального майна (Прозорро.Продажі, майданчик sale.uub.com.ua). На майданчику біржі учасники аукціонів можуть придбати права вимоги за кредитними договорами, право на оренду вантажних вагонів, житлову та нежитлову нерухомість, металобрухт, автотранспорт та інші основні засоби.
Також основними напрямками діяльності біржі є реалізація майна підприємств-банкрутів, форвардних контрактів на придбання нерухомого майна, земельних ділянок і необробленої деревини.
ІЦ УАК за матеріалами AgroNews