03.01.2018 17:30

В Україні розробили нову методику розрахунку портових зборів

версія для друку
03.01.2018 17:30

Мінінфраструктури України розробило проект наказу «Про затвердження Методики розрахунку ставок портових зборів». В результаті цих змін базова ставка і інвестиційна складова стануть двома ключовими факторами при розрахунку ставки портових зборів, пише propozitsiya.com з посиланням на сайт відомства.

Також вказується, що методика передбачає перехід до портових зборів на основі гросс-тоннажу (GT) і встановленню ставки корабельного збору за використання всіх частин акваторії (включаючи якірні стоянки та підхідний канал). Для кожного морського порту буде встановлений розмір корабельного збору і відрізняться він буде відповідно до спеціалізації суден: балкер, танкер; контейнеровоз; ро-ро; пасажирські і поромні судна; інші вантажні судна.

У пояснювальній записці до проекту також відзначається, що ці зміни повинні сприяти розвитку портів та річкових шляхів України. «Методика розрахунку ставок портових зборів має на меті забезпечити одночасне вирішення таких основних завдань: забезпечити механізм розрахунку ставок, які дадуть можливість за рахунок коштів портових зборів здійснювати утримання та розвиток морських портів, каналів, в перспективі ще й річкових шляхів, маяків та інших засобів навігаційного забезпечення на рівні, відповідному національним інтересам і вимогам безпеки мореплавства, а також зміст і розвиток системи пошуку і рятування на морі; зниження рівня питомих витрат портових зборів на одиницю вантажу в портах України до рівня іноземних портів; облік кращого світового досвіду, рекомендацій зарубіжних експертів», - йдеться в пояснювальній записці до проекту наказу. Варто додати, що канальний збір пропонується стягувати виключно за рух по каналах державного та міжнародного значення.

ІЦ УАК за матеріалами Пропозиція


Найбільша проблема АПК сьогодні - це :
Інші опитування