09.08.2021 08:16

В Україні потрібно створити Державний земельний банк

версія для друку
09.08.2021 08:16

Створення Державного земельного банку має стратегічне значення для України в умовах вільного ринку землі. Правильно його створювати у кооперації з міжнародними фінансовими інститутами. Про це заявив Леонід Козаченко, президент Української аграрної конфедерації, народний депутат України 8-го скликання.

«Сільське господарство потребує довгострокових фінансових ресурсів. Сьогодні практично жоден український банк не може надавати такі ресурси, бо йдеться про земельні кредити строком на 5-10 років. В умовах вільного ринку — це той оптимальний строк, щоб повернути кошти за купівлю землі. Давати таке кредитуваннями міг би спеціалізований земельний банк — строком на більше ніж 5 років», — вважає Леонід Козаченко.

За його словами, лише 5% аграріїв наразі мають змогу отримати кредити в іноземних банках.

«Правильним і дієвим було б створення зараз Державного земельного банку у кооперації з міжнародними фінансовими інститутами. Ще 4 роки тому на Всесвітньому економічному форумі в Швейцарії на круглому столі щодо землі багато великих міжнародних фінансових інститутів були готові дати Україні кошти під заставу державних земель у рамках такого банку», — додав Леонід Козаченко.

За словами Козаченка, передача 5 млн га держземель у заставу такому банку привела б в країну $10 млрд під 1% річних.

«Наразі їх роздали майже всі громадам, але ж є ще земля, от її і можна дати в уставний фонд такого банку. Я прихильник такої моделі, щоб власником Державного іпотечного земельного банку (мажоритарний пакет) була держава з 51% акцій», — наголосив експерт.

ІЦ УАК за матеріалами agropolit

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування