03.07.2020 17:50

В Україні планують створити систему національної оцінки якості збіжжя на елеваторах

версія для друку
03.07.2020 17:50

Уряд України працює над забезпеченням прозорої простежуваності та об’єктивності даних щодо об’ємів збіжжя на елеваторах. Окрім того планується інтегрувати можливість національної оцінки якісних характеристик зернових та олійних.

Про це на конференції «Елеватор Плюс. Ефективне зерносховище» розповів заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький.

«У нас в рамках дерегуляції зараз немає обов’язкового інформування чи реєстру. Ми готові запровадити систему, яка забезпечить можливість бути всім відкритими й прозорими. Втім, це не буде повернення до обов’язкового державного регулювання, яке дуже часто не працювало», – заявив заступник міністра.

Висоцький відзначив, що у першу чергу необхідно створити систему приватних платформ реєстрів, щоб доступ до даних був у всіх і вони були впевнені у своїх партнерах.

Також, за його словами, основним завданням для України є не нарощення об’ємів зберігання в абсолютному значенні, а збільшення його ефективності.

«У нас досі 60-70% навантаження на інфраструктуру та логістику припадає на перше півріччя. Це створює нездорові перекоси і з точки зору вартості послуг, і з точки зору доспутності. Якраз інвестування в технології, які даватимуть змогу якісно зберігати збіжжя протягом усього року, дозволить нам ці перекоси виправити», – зауважив Висоцький.

ІЦ УАК за матеріалами Агробізнес Сьогодні

 

Новини


Що потрібно для ефективної системи управління АПК?:
Інші опитування