13.06.2018 11:00

В Україні планують стимулювати вирощування енергетичних культур

версія для друку
13.06.2018 11:00

За останніми підрахунками, в Україні налічується близько 4 млн га сільськогосподарських земель низької якості, з низькими показниками врожайності, які доцільно використовувати саме для вирощування енергетичних рослин.

У ході проведення наради, фахівці Держенергоефективності разом із представниками Мінрегіону, Біоенергетичної асоціації України, Інституту економіки та прогнозування НАН України, НААН України, компанії Salix Energy та «Чиста енергія» розглянули шляхи підтримки вирощування енергокультур в Україні.

«За підрахунками експертів при вирощуванні на 1 млн га енергетичних культур та середній їх врожайності 11,5 млн т/рік потенційно можна замістити до 5,5 млрд м3 газу на рік», — зазначив Сергій Савчук, Голова Держенергоефективності.

При використанні 4 млн га таких малородючих земель для вирощування енергетичної верби, тополі, міскантусу тощо, подальшій їх переробці для спалювання в котлах можна досягти заміщення близько 20 млрд м³ газу щорічно.

Для прискорення розвитку даного сектору пропонується запровадити механізми стимулювання вирощування енергетичних культур.

Наприклад, у багатьох країнах ЄС використовуються:

  • субсидія на гектар площі під енергокультурами. Наприклад, у Фінляндії субсидія на вирощування енергокультур така ж, як для традиційних сільгоспкультур — 500-700 євро/га щорічно;
  • «зелений» тариф (або аналогічний механізм) на електроенергію з біомаси чи біогазу.

Учасники наради домовилися узагальнити озвучені пропозиції та напрацювати концепцію стимулювання вирощування енергокультур в Україні, враховуючи досвід країн ЄС.

 

ІЦ УАК за матеріалами superagronom

 


Найбільша проблема АПК сьогодні - це :
Інші опитування