06.08.2020 16:55

В Україні планують спростити порядок видачі та обігу аграрних розписок

версія для друку
06.08.2020 16:55

Цього року було зареєстровано Проект закону № 2805 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування та обігу аграрних розписок». Законопроектом (якщо він залишиться у такій самій редакції) планується спростити порядок видачі та обігу розписок.

Про це розповіла Ольга Карпова, старший юрист ETERNA LAW.

Для спрощення та здешевлення інструменту Законопроектом скасовано вимогу на складання аграрних розписок у письмовій формі та необхідність їх нотаріального посвідчення.

«Натомість, законодавець пропонує впровадити можливість здійснювати операції з видачі, зміни умов, обігу, обтяження, припинення зобов’язань та інші правочини щодо аграрних розписок в реєстрі аграрних розписок боржником та/або кредитором самостійно з використанням електронного підпису. Однак, нотаріуси, які є реєстраторами реєстру аграрних розписок, не втратять свою можливість здійснювати правочини з ними», — зазначила Ольга Карпова.

Вона також додала, що загалом, запропоновані зміни можна вважати цілком логічними та прогресивними, що має спричинити прискорення технічних процесів щодо оформлення аграрних розписок.

ІЦ УАК за матеріалами Kurkul


Що потрібно для ефективної системи управління АПК?:
Інші опитування