03.12.2019 15:35

В Україні можуть скасувати мінімальні роздрібні ціни на алкоголь

версія для друку
03.12.2019 15:35

Після прийняття президентського законопроекту про демонополізацію спиртової галузі (№2300) доцільності у встановленні мінімальних роздрібних цін (МРЦ) на алкогольну продукцію не буде.

Про це заявив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький.

«Логічно, що після реалізації законодавчої ініціативи щодо демонополізації спиртової галузі і запуску приватного сектору має відбуватися ринкове регулювання, і доцільності у такому інструменті (встановлення МРЦ на алкогольні напої — ред.) не буде. Тому так, відмовитися (від МРЦ на алкогольні напої — ред.) можемо, але по мірі демонополізації галузі», — уточнив він.

Перед тим, як скасовувати практику встановлення МРЦ на алкогольні напої, треба провести консультації, уточнив Висоцький. Він також додав, що про підвищення МРЦ, тим паче, у найближчій перспективі взагалі не може бути й мови.

"Враховуючи ревальвацію — зниження імпортних компонентів у виробництві продукту, враховуючи потенційне зниження вартості сировини, необхідної для виробництва спирту, і потенційне зниження вартості спирту й зменшення інфляції в цілому — підстав для підвищення МРЦ на алкогольні напої немає", — аргументував він.

ІЦ УАК за матеріалами Agropolit


Що має бути пріоритетним у завершенні земельної реформи?:
Інші опитування