28.06.2022 10:30

В Україні 28 червня відзначають День Конституції

версія для друку
28.06.2022 10:30

Українська аграрна конфедерація вітає українців з великим національним святом – Днем Конституції України та пропонує всім разом її дотримуватись!

Перш за все, бажаємо, щоб в Україні Конституція та Закони були не лише на папері.

 

Сьогодні виповнюється 26 років з дня ухвалення Основного Закону. Цьогоріч Україна відзначає День Конституції в умовах воєнного стану.

28 червня 1996 року, після доби безперервної роботи, Верховна Рада ухвалила і ввела в дію Конституцію.

Цій події передували 6 років важкої праці, консультацій, криз і домовленостей.

Тоді найгостріші сперечання викликали питання розподілу влади та власності, державна символіка, статус російської мови та статус Республіки Крим. Ліві сили схилялися в бік применшення ролі президентської влади, приватновласницьких відносин, за надання однакового статусу українській та російській мовам і збереження автономного статусу Криму. Праві, в яких об’єдналися представники «партії влади», підприємницькі кола та депутати національної культурно-мовної орієнтації, виступали за сильну президентську вертикаль, гарантування всієї повноти приватновласницьких прав, панування української мови та ліквідацію автономії Криму. Тим часом в країні діяла Конституція УРСР 1978 року з деякими змінами.

У ніч з 27 на 28 червня 1996 року Верховна Рада ухвалила Конституцію України. Документ отримав підтримку двох третин депутатського корпусу (315 народних депутатів). У ньому визначалася сильна президентська влада, гарантувалися права приватної власності, затверджувалися нова державна символіка, статус української мови як єдиної державної, Крим визнавався автономною республікою в складі України.

 

Також варто нагадати і про Конституцію Пилипа Орлика, яка є одною із найстаріших конституцій у світі. Вона була прийнята 5 квітня 1710 р. на зборах козацтва біля міста Бендери.

 

То ж ми - українці, велика стара нація - повинні дотримуватись законів та будувати демократичну державу не заради вступу до ЄС, не заради іміджу, а заради самих себе.

До того ж закон має бути для всіх, а не для бідних. І війна - це не привід про це забувати, а - навпаки.

І якщо кожен українець почне займати відповідальну громадянську позицію і відігравати хоча б якусь крихітну роль у творенні Держави, то Україна стане успішною державою так само швидко, як Притулі назбирались 600 млн грн на Байрактари.

Також потрібно пам'ятати, що "влада" - це не щось абстрактне, і навіть не президент. Влада - це всі ми разом.

ІЦ УАК

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування