20.03.2015 10:16

В МінАПП ратують за підтримку сімейних господарств

версія для друку
20.03.2015 10:16

Запровадження та розвиток в Україні сімейних ферм матиме суттєвий економічний та виробничий ефект для сільських територій та агропромислового комплексу в цілому. Таку думку висловив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Володимир Лапа в рамках круглого столу, присвяченому законодавчій підтримці сімейного фермерства.

Він зазначив, що, за попередніми розрахунками, розвиток сімейних ферм до 2025 року дозволить збільшити валове виробництво сільськогосподарської продукції на 10%.

«Ця цифра говорить сама за себе. Зі свого боку Міністерство зробить все, щоби необхідні для цього кроки були пройдені у найкоротші терміни. Прагнемо, щоби в кожному населеному пункті було хоча б 1-3 сімейних ферми. Якщо ми досягнемо цієї мети, село буде жити», — сказав Володимир Лапа.

Говорячи про законодавче забезпечення розвитку сімейних форм, він нагадав, що перше читання вже пройшов законопроект №1599, який передбачає створення таких форм господарювання. Також зареєстрований законопроект про внесення змін до Податкового кодексу щодо поширення на сімейні ферми дії 4 групи платників єдиного податку.

«Таким чином, через легалізацію та доручення до преференційного податкового режиму ми створюємо сприятливі умови для розвитку сільського господарства», — зазначив заступник Міністра.

На черзі також прийняття нової редакції Закону України про державну підтримку аграріїв та законопроект про створення локальних аграрних ринків, який дозволить сімейним фермерам мати прямий доступ до кінцевого споживача та встановлювати ринкові ціни на свою продукцію.

Всі ці законодавчі ініціативи мають на меті легалізувати дрібний аграрний бізнес, водночас створивши для нього пільговий податковий режим, усунути посередників, наповнити ринок якісною і доступною продукцією, забезпечити продовольчу безпеку, соціальний та державний захист дрібних виробників. «Міністерство, народні депутати, громадськість мають спільне бачення розвитку сімейних ферм. Разом ми докладемо всіх зусиль, щоби цього року створити всі необхідні законодавчі нормативно-правові умови, а вже з 2016 року запускати ці програми в дію», — повідомив Володимир Лапа.

ІЦ УАК за матеріалами МінАПП

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування