30.11.2023 13:59

В Мінагрополітики обговорили використання новітніх технологій для розмінування земель

версія для друку
30.11.2023 13:59

Заступник Міністра аграрної політики та продовольства з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик зустрівся з представниками компанії Tetra Tech (США) Джеффрі Томасом Колдуеллом і Чарльзом Едвардом Мартеллом.

Сторони обговорили співпрацю в аграрному секторі, зокрема питання гуманітарного розмінування земель сільськогосподарського призначення.

Як зазначив Денис Башлик, одна із серйозних проблем аграріїв через повномасштабне вторгнення рф – заміновані сільськогосподарські землі. Близько півмільйона гектарів потребують розмінування. Але процес відбувається повільно через обмеженість у ресурсах.

За його словами, в Україні працює близько 20 компаній із розмінування. Але цього дуже мало. Треба, щоб робота з розмінування йшла швидше.

У свою чергу Джеффрі Томас Колдуелл висловив свою підтримку та запевнив у наданні необхідної технічної допомоги для розмінування, а також у навчанні спеціалістів. За його словами, Tetra Tech розпочала роботу в Київській, Одеській, Сумській, Херсонській, Харківській областях. Він додав, що для прискорення процесу розмінування компанія використовуватиме новітні технології. 

Довідково. Компанія Tetra Tech (США) є світовим лідером із розмінування у надскладних умовах. Співпрацює з Державним департаментом США. Компанія має допомогти Україні виявляти та знешкоджувати протипіхотні міни, нерозірвані та покинуті боєприпаси, саморобні пристрої та інші вибухонебезпечні предмети. Також Tetra Tech проводитиме навчання з розмінування за міжнародними стандартами.

ІЦ УАК за матеріалами Мінагрополітики

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування