06.12.2018 14:00

В Європі оновили ветеринарне законодавство

версія для друку
06.12.2018 14:00

Основні зміни торкнулися ветеринарних лікарських засобів і виробництва та обігу ветеринарних медичних кормових добавок.

В Європі з початку грудня 2018 року вступила в силу оновлена редакція ветеринарного законодавства, прийнята Європейською Комісією. Основні зміни торкнулися двох ключових напрямків – ветеринарних лікарських засобів і виробництва та обігу ветеринарних медичних кормових добавок. Про це повідомляє прес-служба Європейської Бізнес Асоціації.

Як відзначили у Асоціації, прийняття даного законодавства є важливим і для України, оскільки ним посилюється контроль за використанням антибіотиків у тваринництві. Проте, ця сфера наразі в нашій державі не врегульована, що може призвести до ускладнення експорту продукції тваринництва до Євросоюзу.

«Європейське законодавство є рамковим. І якщо країна прагне завозити продукцію тваринного походження – молоко, м’ясо тощо, її національне законодавство має відповідати європейському. Тому, на сьогодні, для бізнесу та економічного розвитку країни в цілому надзвичайно важливим є його оновлення. Повертаючись до питання антибіотиків, їх використання в нас майже не регулюється. А в ЄС встановлені досить жорсткі норми їх використання. Так, для профілактики та стимулювання росту вони повністю заборонені», - заявив Дмитро Кирилюк, координатор Комітету виробників ветеринарних препаратів.

Держпродспоживслужба спільно з Мінагрополітики розробляє нову редакцію Закону «Про ветеринарну медицину». Очікується, що фінальний документ буде опубліковано для його подальшого обговорення ще цього року.

Бізнес-спільнота сподівається, що нова версія національного Закону буде містити п’ять ключових змін, які дозволять врегулювати такі питання:

  • Процедура реєстрації та перереєстрації ветеринарних лікарських засобів є занадто забюрократизованою. Так, наприклад, в Європі препарат потрібно зареєструвати, а через 5 років здійснити його перереєстрацію. Подальша перереєстрація потрібна, лише, коли є, наприклад, зміни у складі препарату тощо. В Україні ж перереєстрацію потрібно здійснювати кожній 5 років, що однозначно не спрощує умови для ведення бізнесу.
  • Необхідно посилити контроль за обігом та використанням антибіотиків у тваринництві.
  • Необхідно врегулювати питання використання автогенних вакцин (використовується як альтернатива антибіотикам).
  • Важливо привести до єдиного знаменника профільну термінологію. Наприклад: що таке «ветеринарний лікарський засіб», «кормова добавка», «медична кормова добавка».
  • Вдосконалити процедуру профілактики та лікування інфекційних захворювань у сільському господарстві, особливо в галузі птахівництва.

ІЦ УАК за матеріалами agro-business

 

Новини


Найбільша проблема АПК сьогодні - це :
Інші опитування