02.03.2017 16:41

В ЄС спрямовано понад 80% експорту органіки України

версія для друку
02.03.2017 16:41

З кожним роком в Україні зростають об’єми органічного виробництва і більше половини від загального обсягу експорту купує Західна Європа. Про це повідомила заступник міністра агрополітики з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева.

Внутрішній ринок органіки почав розвиватися в Україні 2008 року. Основними каналами збуту були і є спеціалізовані магазини у містах та супермаркети, проте й досі всі ніші органічної продукції не заповнені. Гальмує розвиток галузі погана обізнаність споживачів як в органічних продуктах, так і у вимогах, які потрібно до них пред’являти.

Також в Україні поки немає офіційних державних статистичних даних, які б допомогли побачити реальну картину на ринку органічної продукції.

«За останні роки Україна стала важливим постачальником органічних продуктів на західноєвропейський ринок. На сьогоднішній день більше 80% загального експорту української органічної сільськогосподарської продукції постачається до Західної Європи. Два основні експортно-орієнтовані органічні виробничо-збутові ланцюги в Україні — це сільськогосподарська продукція (зернові, олійні, бобові) та дикороси (тобто ягоди, гриби, горіхи, лікарські трави). У 2016 році найбільші обсяги органічного експорту було досягнуто за рахунок сільськогосподарської сировини, включаючи пшеницю, спельту, кукурудзу, просо, ячмінь, овес, жито, сою, люпин, льон, соняшник, ріпак, а також деяких нішевих продуктів, таких як гірчиця, чорниця і волоські горіхи», — пише Ольга Трофімцева.

За словами Ольги Трофімцевої, Україна наслідує світовий тренд — експортери пропонують покупцям не просто органічні продукти, а продукти, які мають так звану регіональну ідентичність, тобто «родом» з Українських Карпат.

ІЦ УАК за матеріалами Kurkul.com

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування