27.09.2017 14:35

В АМКУ пояснили, чому ростуть ціни на курятину

версія для друку
27.09.2017 14:35

За останній календарний рік ціни на окремі позиції по курятині в Україні зросли на 50%. Про це розповів Юрій Терентьєв, голова Антимонопольного комітету України в інтерв'ю agropolit.com.

За його словами, середнє арифметичне зростання вартості курятини від початку 2017 року становить 22,5% (за даними ДССУ).

Голова АМКУ називає декілька причин цінового стрибка:

"Перша — якщо подивитися на об’єми реалізації курятини й порівняти рік до року, то вони збільшилися. Однак споживчий попит перевищив пропозицію. Це було спровоковано зменшенням споживання м’яса свинини через поширення АЧС, що призвело до зростання його ціни. Тож споживач переорієнтувався на порівняно більш доступну курятину.

В свою чергу, серед учасників ринку побутує усталена «аксіома», що зростання цін на червоне м’ясо є ціновим маркером для виробників курятини, спонукаючи їх коригувати ціну на продукцію птахівництва (вона має бути на 20% меншою від вартості свинини). Так це чи ні — ми також перевіряємо.

Друга — вплив світових цін. Після скасування низки експортних обмежень для с/г продукції, виробники збільшили продажі за кордон, бо там вигідніші ціни. Як наслідок, сформувався певний дефіцит усередині країни. У випадку МХП, продавати курятину на внутрішній ринок за $1,5 чи експортувати до того ж Іраку чи Саудівської Аравії за $2,5 долара — рішення однієї людини протягом дня. Звісно, ми з цим не можемо сперечатися, бо це рішення власника. Однак, зважаючи на положення компанії на ринку, Комітет не може нехтувати той факт, що через сформований певний дефіцит продукту внутрішні ціни пішли вгору — до рівня світових — і споживачі від цього страждають. Є й інші причини, тож ми їх вивчаємо".

Відкритої справи щодо ринку м'яса птиці АМКУ не має.

"Щоби стверджувати, чи обґрунтованим було підвищення цін на курятину та чи є у діях МХП порушення антимонопольного законодавства, слід детально проаналізувати інформацію від інших учасників ринку та рітейлерів", - пояснив голова відомства.

Водночас він зазначив, що цінова поведінка МХП викликає питання. 

"Інші учасники дивляться на ціни, які ставить «Миронівський хлібопродукт», і сприймають їх як певний індикатор", - сказав Юрій Терентьєв.

ІЦ УАК за матеріалами agropolit.com.

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування