Департамент сільського господарства США (USDA) не збирається збавляти оберти з прогнозами – і так уже рекордне світове виробництво пшениці в 2016/17 МР в вересні було знову піднято, цього разу на 1,4 млн тонн до 744,8 млн тонн. Про це повідомляє Українська аграрна конфедерація.
Основною причиною змін стало збільшення врожаїв культури в Австралії, Бразилії, Канаді, Індії та Казахстані, завдяки чому і було компенсовано чергове їх зниження в Китаї та ЄС. Тим часом прогнозовані об’єми експорту української пшениці в сезоні було переоцінено та знову збільшено на 0,5 млн тонн до 15 млн тонн – здебільшого завдяки росту потреби ЄС в кормових сортах зернової.
Що ж до світового виробництва фуражних зернових, то тут не все так позитивно – з минулого місяця прогноз був зменшений (на 3 млн тонн до 1 319,7 млн тонн) через значне зниження врожаїв в Китаї, ЄС та США, яке не вдалося компенсувати за рахунок їх росту в Бразилії та Канаді.
Негативні тенденції для фуражних найбільш повно відобразилися на врожаях кукурудзи, прогнозований обсяг виробництва якої було зменшено до 1 026,6 млн тонн (-1,8 млн тонн). Тим не менш, торгівлю культурою це тільки пожвавило – її обсяги експерти USDA очікують на рівні 135,6 млн тонн (+2,2 млн тонн).
Однозначний спад відбувся на світовому ринку ячменю – прогнозовані обсяги виробництва культури було зменшено на 0,5 млн тонн до 144,7 млн тонн, торгівлі – на 0,7 млн тонн до 27,7 млн тонн. Однак України негативна динаміка не торкнулась – якраз навпаки, зниження пропозиції на ринку ячменю, на думку американських експертів, стимулюватиме Україну до нарощування експорту, тому його обсяги було знову піднято на 0,5 млн тонн до 5 млн тонн.
Місце України на світовому ринку зернових у 2016/17 МР (млн тонн)
Глобальне виробництво олійних культур в 2016/17 МР було переоцінено цього місяця на користь підвищення і тепер становить 544,5 млн тонн (+1 млн тонн). Причиною переоцінки став ріст врожаїв горіхів, бавовни та сої, за рахунок яких було компенсовано спад у виробництві ріпаку.
Місце України на світовому ринку соняшнику в 2016/17 МР (млн. тонн)
Прогнозовані обсяги світового виробництва сої, по суті, залишились майже без змін, підрісши за місяць всього на 0,02 млн тонн.
А от світове соняшнику було піднято на 0,5 млн тонн до 43,83 млн тонн – ріст був забезпечений врожаями Аргентини та Індії, які і компенсували значне скорочення виробництва культури в ЄС.
Аналітичний департамент УАК