13.01.2017 08:55

USDA: Приріст пшениці, скорочення фуражних

версія для друку
13.01.2017 08:55

Як зазначається в січневому звіті Департаменту сільського господарства США (USDA) уже і так рекордні обсяги світового виробництва пшениці в 2016/17 МР було вчергове збільшено вже до 177 млн тонн (+1,7 млн тонн), зокрема завдяки збільшенню площ посівів в Аргентині, ЄС та Росії. Про це повідомляє УАК.

Окрім того, обсяги світової торгівлі також було переоцінено на користь збільшення, здебільшого завдяки росту споживчих потреб з боку Бразилії та деяких країн Азії. Основними експортерами, на долю яких припав приріст в обсягах торгівлі, стали Австралія, Аргентина та ЄС, яким вдалося компенсувати незначне зниження обсягів експорту культури з Канади. Зазнали переоцінки і прогнозовані обсяги експорту пшениці з України, які тепер становлять 15,7 млн тонн (+0,2 млн тонн з минулого місяця).

А от обсяги світового виробництва фуражних культур, якщо вірити прогнозам, дещо просіли – 1 327 млн тонн проти 1 329 млн тонн всього місяць тому.

Завдячує зниження обсягів виробництва фуражних зернових скороченню обсягів виробництва кукурудзи, що найбільш явно виражено в США та Болівії. Втім, це викликало ріст споживчих потреб в цих країнах, що, в свою чергу, пожвавило світову торгівлю, прогнозовані обсяги якої було піднято. Приріст в обсягах експорту культури приписується ЄС та Сербії.

Скорочення обсягів виробництва фуражних також відобразилось і на ячменю – цього місяця експерти прогнозують світове виробництво культури на рівні 144,06 млн тонн, що майже на 0,7 млн тонн поступається показникам минулого місяця. В незначній мірі просіла і торгівля ячменем, прогнозовані обсяги якої скоротились на 0,05 млн тонн.

 

Місце України на світовому ринку зернових у 2016/17 МР (млн тонн)

 

Глобальне виробництво олійних культур  в 2016/17 МР також було переоцінено в бік підвищення. Основною причиною позитивного прогнозу стало збільшення площ посівів під ріпаком та бавовною. В свою чергу виробництво сої було переоцінено на користь зниження завдяки помітному скороченню очікуваних урожаїв в США, Болівії та Уругваї.

 

Місце України на світовому ринку соняшнику в 2016/17 МР (млн. тонн)

 

Що ж до соняшнику, то переоцінки за останній місяць зазнали лише обсяги світових кінцевих запасів насіння культури у 2016/17 МР, які було збільшено на 0,11 млн тонн. Здебільшого позитивна переоцінка завдячує росту запасів в ЄС (+0,05 млн тонн) та Росії (+0,04 млн тонн).

Аналітичний департамент УАК

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування