09.11.2018 12:51

USDA: несподіванки для ринку кукурудзи

версія для друку
09.11.2018 12:51

 Експерти американського  Департаменту сільського господарства знову підняли прогноз світового виробництва пшениці. Про це йдеться в останньому звіті USDA.

Так, прогноз світового виробництва пшениці зріс на 2,6 млн тонн до 733,5 млн тонн в 2018/19 МР.  Через хороший врожай очікується, що Китай зможе виробити зерна на 4,5 млн тонн більше, ніж очікувалося раніше. Крім того, таке зростання зможе урегулювати ситуацію на світовому ринку та компенсувати зниження виробництва в Австралії (-1 млн тонн), Марокко (-0,86 млн тонн), Пакистані (-0,8 млн тонн). Скоротили прогнози також для України (- 0,5 млн тонн).

На противагу зростанню виробництва, очікується, що світова торгівля пшеницею  між країнами дещо послабиться. Так, прогнози стосовно експорту знизилися на 1,6 млн тонн до 179,19 млн тонн. Не зважаючи на те, що для більшості країн прогнози експорту залишилися незмінними, ситуація зі зниженням автралійського виробництва змушує цю країну знизити  й обсяги реалізації пшениці за кордон. Декілька слів про ціни на світовому ринку: в жовтні експортні котирування в Аргентині, ЄС, США знизилися, тоді як в Австралії, Чорноморському регіоні та Канаді – зросли. В чорноморському регіоні ціна в кінці  жовтня наблизилася до $228/тонну.

Американські аналітики очікують значного зростання обсягів виробництва кукурудзи в світі у2018/19МР.  Так, ситуація різко змінилася після перегляду даних стосовно Китаю, де за новою оцінкою виробництво зросте на 31 млн тонн. Піднялися прогнози також для України (+2,85 млн тонн) та для Аргентини (+1,5 млн тонн), в той же час для США (-3,9 млн отнн) та ЄС (-1,5 млн тонн) – знизилися. У цілому, передбачається, що світове виробництво зросте на 30,6 млн тонн до 1098,9 млн тонн. Таке різке підвищеня виробництва може сутєво вплинути на цінову ситуацію на ринку в сторону зниження ціни. Поки що очікується, що вироблена в Китаї кукурудза буде споживатися в в середині країни, але така ситуація може значно вплинути на український ринок, адже Китай є одним із найбільших імпортерів українського продукту.

Зростають прогнози стосовно світової торгівлі, хоча тут приріст не такий значний, як з виробництвом, лише +2,3 млн тонн до 160,9 млн тонн. Рушієм для підвищення світового експорту стали Україна (+2 млн тонн) та Аргентина (+0,5 млн тонн). Знизилися прогнози експорту тільки для США (-0,5 млн тонн).

Прогноз виробництва ячменю в світі експерти залишили майже незмінним. Зростання тут становить лише 0,1 млн тонн. Завдяки Україні (+0,2 млн тонн) та Росії (+0,2 млн тонн), піднялися прогнози стосовно світового експорту – на 0,2 млн тонн до 22,76 млн тоннн. Незначне зниження експорту очікується для Австралії (-0,1 млн тонн).

 Місце України на світовому ринку зернових у 2018/2019 МР (млн.т.)

Глобальне виробництво олійних, за останніми прогнозами американських експертів , знизиться на 4,38 млн тонн до 599,57 млн тонн. Виробництво сої скоротиться на 2 млн тонн до 367,5 млн тонн, у зв’язку зі зниженням прогнозів для Аргентини  та США, яке не зможе покрити навіть зростання прогнозу для Китаю, Індії та України. Така ж ситуація складається і щодо світової торгівлі: зниження прогнозу експорту сої в США не рятує зростання в Бразилії, Росії та Україні. Крім того, через складні торгівельні відносини між  Китаєм та США, очікується, що прогнози глобального імпорту сої скоротять.

Очікування знизили для виробництва ріпаку – на 1,2 млн тонн до 70,9 млн тонн через Китай та Австралію.

Місце України на світовому ринку соняшнику в 2018/2019 МР (млн.т.) 

Виробництво соняшнику в світі оцінюється на рівні 50,44 млн тонн, що на 0,68 млн тонн більше, ніж експерти очікували минулого місяця. Основними драйверами для підвищення прогнозу стали ЄС та Росія. Виробництво для України в 2018/19 МР залишається на рівні 15 млн тонн.

Аналітичний департамент УАК 

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування