Обсяги світового виробництва пшениці у 2016/17 МР Департамент сільського господарства США (USDA) в своєму лютневому звіті переоцінив у бік зниження – до 748,2 млн. тонн (-4,5 млн тонн). Основною причиною зниження є скорочення посівів культури в Індії та Казахстані. Про це повідомляє УАК.
В той же час оцінювані обсяги торгівлі культурою продовжують зростати, підіймаючи рекордну планку – цього разу причиною позитивної переоцінки стало суттєве збільшення імпортних потреб з боку Китаю, В’єтнаму та Марокко. Окремо зазначається, що саме імпорт пшениці азійськими країнами (який більш ніж подвоївся за останню декаду) є основною причиною пожвавлення торгівлі. Задовольняти ж потреби східних сусідів доведеться Аргентині, США та Україні – американські експерти підвищили прогнозовані обсяги експорту пшениці з України на 0,8 млн тонн до 16,5 млн тонн.
Прогнозовані обсяги і так рекордного світового виробництва фуражних також було підвищено – на 1,4 млн тонн до 1 329 млн тонн. Зокрема, у бік збільшення було переоцінено і українське виробництво цих культур, яке тепер становить 39,2 млн тонн (+1,1 млн тонн).
Глобальне виробництво кукурудзи USDA підвищило доволі помітно – на 2,3 млн. тонн до 1 040,2 млн тонн, суттєво піднявши рекордну планку. Основними виробниками, на долю яких випало підвищення, стали Мексика (+1,5 млн тонн; 26 млн тонн) та Україна (+1 млн тонн; 28 млн тонн). Вітчизняний експорт також було піднято (+0,7 млн тонн; 18,7 млн тонн) разом і з іншими ключовими експортерами здебільшого через ріст імпортних потреб з боку Ірану та В’єтнаму.
Що ж стосується світового виробництва ячменю, то тут помітне незначне зниження – на 0,1 млн тонн до 143,9 млн тонн. В той же час виробництво культури в Україні переоцінено на користь збільшення – на 0,1 млн тонн до 9,9 млн. тонн. Обсяги ж світової торгівлі ячменем залишаються незмінними – приріст експорту Казахстану (+0,3 млн тонн; 1 млн тонн) був компенсований за рахунок скорочення поставок з ЄС (-0,3 млн тонн; 5,9 млн тонн).
Місце України на світовому ринку зернових у 2016/17 МР (млн тонн)
Відповідно до лютневого прогнозу USDA в обсягах світового виробництва олійних культур матиме місце Незначне зниження – до 554,2 млн тонн (-0,6 млн тонн). Основною причиною переоцінки є зниження виробництва сої – зокрема в Аргентині та Болівії, яке не змогло в повній мірі компенсувати підвищення оцінюваних обсягів урожаю культури в Україні. Зросли і оцінки експорту культури Україною – на 0,25 млн тонн до 2,6 млн тонн.
Місце України на світовому ринку соняшнику в 2016/17 МР (млн. тонн)
Що ж до соняшнику, то на користь підвищення за останній місяць було переоцінено урожай культури одразу в трьох регіонах – ЄС, Казахстані та Україні. Окрім того, обсяги експорту українських шроту та олії також було піднято – на 0,1 млн тонн до 4,8 млн тонн та 5,1 млн тонн відповідно.
Аналітичний департамент УАК