26.08.2024 11:07

Уряди України та Індії підписали Угоду про співробітництво в агросекторі

версія для друку
26.08.2024 11:07

Уряди України та Республіки Індія підписали Угоду про співпрацю у галузях сільського господарства та харчової промисловості. Мета Угоди - розширити взаємовигідну співпрацю, створити сприятливі умови для ринкових відносин і підвищити національну продовольчу безпеку країн.

Документ підписали виконуюч обов’язків міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький і перший заступник міністра закордонних справ Республіки Індія Вікрам Місрі.

Угода була підписана за участі Президента України Володимира Зеленського та Прем’єр-міністра Індії Нарендри Моді.

Угода передбачає співпрацю у таких сферах:

  1. Обмін інформацією щодо законів, стандартів і зразків продукції, що становлять взаємний інтерес.
  2. Обмін інформацією між відповідними науково-дослідними інститутами в галузі сільського господарства та харчової промисловості щодо науково-практичної діяльності (ярмарки, виставки, конференції, симпозіуми тощо).
  3. Проведення спільних наукових досліджень з генетики, селекції, біотехнології, захисту рослин, збереження продуктивності ґрунтів, механізації, водних ресурсів тощо та взаємного застосування наукових результатів.
  4. Обмін досвідом у галузі тваринництва на основі сучасних наукових досліджень і технологій з метою збільшення високопродуктивних молочних порід великої рогатої худоби й обміну генетичними ресурсами тощо.
  5. Обмін досвідом у сфері рослинництва, зокрема зернових і зернобобових культур (технології вирощування, управління дослідженнями, зберігання, переробка та збут).
  6. Обмін досвідом у сфері насінництва на основі сучасних технологій; обмін інформацією щодо сертифікації насіннєвого матеріалу відповідно до законодавства Сторін.
  7. Співробітництво у сфері експертизи сортів рослин і захисту прав на сорти рослин, обмін зразків насіння на вигідних умовах, у тому числі за принципом давай і бери.
  8. Вивчення ефективності та можливості реалізації різних видів зрошення, у тому числі мікрозрошення, що включає в себе крапельне зрошення.
  9. Проведення наукових досліджень щодо ефективного використання різних добрив для їх подальшої реєстрації.
  10. Співробітництво у сфері торгівлі сільськогосподарською та продовольчою продукцією.
  11. Сприяння створенню спільних підприємств та обмін інформацією щодо розвитку ринків збуту продовольчих товарів.
  12. Обмін інформацією та методологією щодо ефективного використання харчових і пакувальних технологій.
  13. Співробітництво в галузі сільськогосподарських досліджень і питань безпечності харчових продуктів і їх стандартів.
  14. Співробітництво в аквакультурі та рибному господарстві, зокрема обмін досвідом у сфері технологій аквакультури риб і безхребетних, управління національним фондом рибогосподарських водних об'єктів України й Індії та їх раціональне використання для цілей аквакультури тощо.

Угода набирає чинності з дати її підписання і діє протягом 5 років.

Відповідальні за координацію виконання Угоди - Міністерство аграрної політики та продовольства України, Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів і Міністерство сільського господарства та добробуту фермерів Республіки Індія.

ІЦ УАК за матеріалами Мінагрополітики

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування