14.03.2022 08:30

Уряд затвердив зміни до надання фінансової державної підтримки аграріям під час посівної

версія для друку
14.03.2022 08:30

Кредитування сільгосптоваровиробників на початку року відіграє значну роль для виробництва валової продукції сільського господарства.

«Результат усього сезону с/г робіт залежить від того, наскільки якісно ми зможемо організувати проведення весняно-польових робіт», – про це зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

Міністр підкреслив, що навесні аграрії завжди потребують додаткового фінансування на період посівної. Крім того, сьогодні с/г виробники не мають можливості реалізувати зібраний торік врожай на експорт оскільки вся портова інфраструктура країни заблокована агресором. Як наслідок, сьогодні в аграріїв криза ліквідності обігових коштів для с/г діяльності.

Тому перед ними стало гостро питання залучення інших джерел фінансування передусім для здійснення весняно-польових робіт. За оцінками Мінагрополітики - загальна потреба в коштах для проведення таких робіт складає близько 100 млрд гривень.

Тому Мінагрополітики ініціювало постанову й Уряд одноголосно підтримав запровадження механізму надання державних гарантій таким сільгосптоваровиробникам, ­– прийнято Постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України щодо забезпечення кредитної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам».

Яку підтримку держава надасть для аграріїв у 2022 році:

  • Виключно малим та середнім аграрним виробникам з оборотом не більше 20 мільйонів євро в рік, що є еквівалентом підприємства, яке оброблює до 10 000 га.
  • Компенсація відсоткової ставки за залученими кредитами.
  • Максимальна сума кредиту на який поширюється компенсація відсоткової ставки становить 50 млн грн.
  • Кредитування надається для здійснення сільськогосподарської діяльності (посівної) на період дії воєнного стану.
  • Для отримання кредитування суб’єкт підприємництва також повинен бути сільськогосподарським товаровиробником у значенні, наведеному в Законі України «Про державну підтримку сільського господарства України».
  • Термін дії кредиту становить 6 місяців.
  • Встановлено максимальний розмір державної гарантії за портфельними кредитами до 80%.

Заявникам необхідно звертатись у фінансову установу, де вони обслуговувались!

Міністерство аграрної політики та продовольства України робить усе можливе для спрощення процедур та полегшення посівної кампанії:

- для забезпечення сільгоспвиробників насінням до посівної в Україні на час воєнного стану скасовані додаткові процедури із сертифікації насіннєвого матеріалу;

- дозволено експлуатацію сільгоспмашин без їх реєстрації на період воєнного стану;

- запущено аграрну платформу Міністерства по збору актуальних потреб аграріїв під посівну в режимі реального часу https://agrostatus.org;

- створено онлайн-платформу для покращення логістичних маршрутів аграріїв в умовах воєнного стану https://prodsafety.org .

ІЦ УАК за матеріалами Мінагрополітики

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування