18.07.2017 15:47

Уряд затвердив механізм перевірок в сфері насінництва

версія для друку
18.07.2017 15:47

Уряд затвердив механізм здійснення заходів державного контролю в сфері насінництва та розсадництва. Про це повідомляє прес-центр Держпродспоживслужби України.

Відповідна постанова Кабінету Міністрів України від 12 липня 2017 року № 507 «Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері насінництва та розсадництва та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів» оприлюднена на Урядовому порталі.

"Прийняття постанови дозволить виконати вимоги Закону України «Про насіння і садивний матеріал» у частині проведення заходів державного нагляду (контролю) Держпродспоживслужбою у сфері насінництва та розсадництва шляхом затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері насінництва та розсадництва та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю)", - йдеться у повідомленні.

Визначення таких єдиних критеріїв надасть можливість чітко врегулювати кількість та частоту здійснення перевірок та коло суб’єктів господарювання, які відносяться до високого, середнього та незначного ступенів ризику у відповідній сфері.

Так, відповідно до критеріїв, планові заходи державного нагляду (контролю) за діяльністю суб’єктів господарювання здійснюються з такою періодичністю:

  • з високим ступенем ризику — не частіше одного разу на два роки;
  • із середнім ступенем ризику — не частіше одного разу на три роки;
  • з незначним ступенем ризику — не частіше одного разу на п’ять років.

Якщо ж впродовж останніх трьох років порушень не фіксувалося, термін проведення перевірки збільшується у 1,5 раза з урахуванням аналізу ризиків.

У разі коли суб’єкт господарювання може бути віднесений одночасно до двох або більше ступенів ризику, такий суб’єкт належить до більш високого ступеня ризику з числа тих, до яких він може бути віднесений.

Постанова розроблена на виконання статті 24 Закону України «Про насіння і садивний матеріал».

ІЦ УАК за матеріалами consumer.gov.ua.


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування