18.03.2024 13:48

Уряд запускає механізм державної підтримки проектів із значними інвестиціями

версія для друку
18.03.2024 13:48

Перш за все, міністр економіки України Юлія Свириденко зазначила у Фейсбуці, що економіка України продовжує демонструвати відновлювальне зростання.

"У січні-лютому ми оцінюємо зростання ВВП на рівні 3,6% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Цьому сприяли кілька факторів, зокрема інвестиційний попит, сприятливі погодні умови для будівельних робіт, експорт сільськогосподарської продукції, робота українського морського коридору, розширення виробничих потужностей у сфері видобувної промисловості та стабільність в енергетиці.

Завдяки позитивним показникам у ключових галузях економіки очікуємо на стійке зростання за підсумками всього першого кварталу", - написала Юлія Свириденко.

Також вона додала, що Уряд запускає механізм державної підтримки інвестиційних проектів зі значними інвестиціями. Так, Кабінет Міністрів ухвалив порядок надання компенсації вартості збудованих заявником/інвестором зі значними інвестиціями об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури та компенсації витрат на підключення та приєднання до інженерно-транспортних мереж, необхідних для реалізації проекту. Це останній нормативний акт, необхідний для запуску підтримки інвесторів. Рішення було ухвалене на засіданні Уряду 15 березня.

“Залучення інвестицій в економіку - ключова умова для відбудови та розвитку країни. Сьогодні ми ухвалили останній нормативний документ, необхідний для запуску механізму державної підтримки проектів зі значними інвестиціями. Інвестори, які готові реалізувати в Україні проекти вартістю від 12 млн євро, отримають від нас максимальне сприяння та підтримку у вигляді супроводу, податкових і митних пільг, компенсації витрат вартості збудованих об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури чи підключення до інженерно-транспортних мереж тощо. Цього року ми заклали в бюджет на підтримку таких інвесторів 3 млрд грн”, - прокоментувала Перша віце-прем’єр-міністр України - Міністр економіки Юлія Свириденко.

Отримати державну підтримку зможуть інвестори, які планують реалізувати в Україні проект вартістю від 12 млн євро, тривалістю реалізації до 5 років у сферах переробної промисловості, видобутку корисних копалин для подальшої переробки чи збагачення, транспорту, логістики, освіти, наукової діяльності, охорони здоров'я, поводження з відходами, мистецтва, культури, туризму, спорту, електронних комунікацій.

Наданню державної підтримки для реалізації інвестиційного проекту зі значними інвестиціями передує:

  • подання заявником (юридичною особою - резидентом або нерезидентом) до Мінекономіки заявки разом із відповідними документами на оцінку проекту зі значними інвестиціями;
  • проведення Мінекономіки оцінки інвестиційного проекту та надання висновку про доцільність/недоцільність його реалізації й укладення спеціального інвестиційного договору чи відмову в укладенні;
  • укладення спеціального інвестиційного договору, сторонами якого є Кабінет Міністрів, орган місцевого самоврядування (якщо державна підтримка надається таким органом для реалізації проекту зі значними інвестиціями), інвестор зі значними інвестиціями та заявник.

Для супроводу у підготовці та реалізації інвестиційного проекту зі значними інвестиціями заявник має звернутись до UkraineInvest за інформаційною та консультативною допомогою.

Інвестори можуть отримати від держави декілька видів підтримки, які складають до 30% від суми інвестиційного проекту зі значними інвестиціями, зокрема:

  • переважне право користування земельними ділянками державної чи комунальної власності;
  • компенсацію витрат на будівництво об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури та витрат на підключення до інженерно-транспортних мереж;
  • податкові пільги;
  • безмитне ввезення необхідного обладнання;
  • звільнення від відшкодування втрат лісогосподарського виробництва.

Проекти мають передбачати будівництво, модернізацію, технічне чи технологічне переоснащення відповідних об'єктів інвестування та створення нових робочих місць. Інвестору потрібно створити принаймні:

  • 10 нових робочих місць із заробітною платою щонайменше на 50% вищою за середню зарплату в регіоні за таким же видом діяльності;
  • чи 30 нових робочих місць із зарплатою щонайменше на 30% вищою за середню зарплату в регіоні за таким же видом діяльності;
  • чи 50 нових робочих місць із зарплатою щонайменше на 15% вищою за середню зарплату в регіоні за таким же видом діяльності.

ІЦ УАК за матеріалами Мінекономіки та Фейсбук-сторінки міністра економіки Юлії Свириденко

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування