Уряд намагається залучити якомога більше операторів для якнайшвидшого розмінування території України. Про це повідомила Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко в ефірі національного телемарафону «Єдині новини» 4 квітня, в Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги в діяльності, пов'язаній із розмінування.
«Враховуючи те, що зараз близько 174 тис. квадратних кілометрів нашої землі потенційно засіяно вибухонебезпечними предметами, нам потрібні будуть роки, щоб усе це очистити та ліквідувати наслідки війни. У нас є розрахунки Світового банку, що були представлені минулого тижня, які свідчать про те, що на очищення України від вибухонебезпечних предметів, нам буде необхідно понад 37 млрд доларів. Зараз наша задача - відкрити цей ринок для українських і іноземних операторів, щоб пришвидшити темпи розмінування територій», - розповіла Юлія Свириденко.
За її словами, Уряд визначив розмінування одним із п’яти ключових пріоритетів швидкого відновлення країни, в яких Україні допоможуть країни партнери. Це має допомогти збільшити можливості для посівної фермерам, та пришвидшити відбудову інфраструктури.
«Для нас розмінування не менш важливе за процеси відновлення соціальної та критичної інфраструктури. Адже без розмінування ми не можемо розпочати відновлення житла та провести посівну. Зараз країни-партнери долучаються до цього процесу. Деякі з них запрошують в Україну операторів з розмінування, підтримуючи та фінансуючи їх роботу, деякі країни надають нам машини для розмінування, а ті, хто не мають такої технічної можливості фінансують відповідний рахунок на платформі United24. За ці кошти будуть придбані спеціальна техніка, що має пришвидшити процес розмінування українських територій», - додала Юлія Свириденко.
Зараз розмінуванням в Україні займаються, як державні структури, такі як ДСНС і міністерство оборони, так і приватні оператори. Загалом підтримку Україні за напрямом гуманітарного розмінування надають більше 30 країн та організацій-партнерів.
Вже працюють майже 350 груп розмінування із залученням українських та іноземних спеціалістів. Задача Уряду – залучити ще якомога більше тих, хто буде працювати на цьому ринку, щоб пришвидшити процес.
«На рівні Уряду в нас створена Міжвідомча робоча група, щоб з одного боку, координувати міжнародну технічну допомогу, з іншого - взаємодіяти із міноборони та ДСНС, щоб визначати пріоритет для розмінування. Маємо вже другу посівну під час довгої війни, і для нас важливо пройти її максимально ефективно. В країні 2,6 млн гектарів сільгоспземель, які потребують очищення. З них ми виокремили 470 тисяч гектарів, які є пріоритетними в дев’яти регіонах України, з яких і почали розмінування», - резюмувала Юлія Свириденко.
Нагадаємо, що План першочергового розмінування передбачає гуманітарне розмінування Дніпропетровської, Запорізької, Київської, Миколаївської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської, Черкаської областей.
ІЦ УАК за матеріалами Мінекономіки