29.07.2014 15:01

Уряд пообіцяв аграріям газ для виробничих потреб

версія для друку
29.07.2014 15:01

28 липня у Мінагрополітики України відбулася нарада з питань споживання підприємствами АПК природного газу та його заміщення іншими енергоносіями. Розпочинаючи робочу нараду, заступник Міністра Андрій Дикун зазначив, що питання забезпечення природним газом провідних галузей сільськогосподарського виробництва набуває стратегічного значення.

Оскільки з початку року вартість природного газу суттєво зросла, а припинення його постачання Росією може призвести до утворення штучного дефіциту наприкінці року, особливо в сезони сушіння кукурудзи та виробництва цукру, виникає проблема не лише галузевого, а національного масштабу.

Було зазначено, що в більшості галузей АПК активно впроваджуються альтернативні джерела енергії з метою заміщення споживання газу та підвищення енергоефективності виробництва.

Заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігор Діденко проінформував учасників наради про те, що Урядом прийнято стратегічне рішення щодо забезпечення природним газом у необхідних обсягах основних виробничих потреб сільськогосподарських підприємств та виробників продуктів харчування, а також повідомив про схему забезпечення підприємств АПК природним газом через НАК "Нафтогаз України".

Представники Міненерговугілля України та НАК "Нафтогаз України" надали учасникам наради детальні роз'яснення щодо умов та процедури укладання підприємствами АПК договорів  з НАК "Нафтогаз України" на постачання газу у 2014 та 2015 роках.

Під час наради було визнано, що з огляду на теперішню ситуацію гарантоване забезпечення природним газом галузей переробки і зберігання зернових, виробництва цукру, птахівництва, тваринництва та виробництва хлібопродуктів створить умови для насичення внутрішнього продовольчого ринку продуктами харчування, що є основою стабільності в суспільстві, а також забезпечить експорт з України якісної сільськогосподарської продукції.

ІЦ УАК за матеріалами Урядовий портал

Новини


Що потрібно для ефективної системи управління АПК?:
Інші опитування