12 липня на засіданні Уряду було прийнято постанову, якою внесено зміни у Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів, повідомляє прес-служба Мінагрополітики.
«У рамках реалізації програм держпідтримки було удосконалено механізм здешевлення кредитів. Зокрема, удвічі збільшено розмір часткової компенсації відсоткової ставки для малих та середніх аграріїв-позичальників. Цьогоріч на цю програму передбачено 300 мільйонів гривень», - сказав перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк, коментуючи рішення Уряду.
Прийнятий документ удосконалює механізм надання державної підтримки суб’єктам господарювання агропромислового комплексу шляхом часткової компенсації відсоткової ставки за залученими у банках кредитами.
Дотепер часткова компенсація за кредитами становила 50% від облікової ставки НБУ. Внесені зміни збільшують таку компенсацію удвічі (100% від облікової ставки НБУ) для малих та середніх агровиробників і тих, хто вирощує та розводить ВРХ.
Так, визначено розмір компенсації для окремих позичальників:
- у розмірі облікової ставки Національного банку (на сьогодні 12,5 %) – для позичальників, які мають чистий дохід (виручку) від реалізації продукції до 10 млн грн та позичальників, які провадять діяльність з вирощування та розведення великої рогатої худоби з метою підтримки підприємств малого та середнього бізнесу;
- у розмірі 50 відсотків облікової ставки Національного банку – іншим позичальникам.
Також рішенням Уряду надано можливість позичальникам отримувати державну підтримку за кредитами, які залучаються у 2017 році без визначення граничної межі процентних ставок за користування кредитами. При цьому обмеження за кредитами, які залучались у 2015 та 2016 роках, залишаються незмінними.
Довідково:
Відповідно до Закону України “Про Державний бюджет України на 2017 рік” Мінагрополітики передбачені видатки на підтримку сільського господарства у розмірі 5,5 млрд грн, у тому числі за програмою КПКВК 2801030 “Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів” в сумі 300 млн гривень.
ІЦ УАК