26.06.2024 17:59

Уряд дозволив сертифікованим операторам бронювати 100% саперів, які безпосередньо розміновують території

версія для друку
26.06.2024 17:59

Підприємства, установи, організації, які є сертифікованими операторами протимінної діяльності, матимуть змогу забронювати 100% складу груп або відділень, які безпосередньо проводять розмінування. Відповідні зміни до постанови №76 Кабінет Міністрів ухвалив на засіданні 18 червня 2024 року.

«Гуманітарне розмінування території України – одне з ключових завдань, на вирішення якого спрямовані зусилля Уряду та наших міжнародних партнерів. Необхідно якнайшвидше забезпечити безпеку населення на потенційно забруднених мінами територіях і повернути ці землі в економічну експлуатацію. Від цього залежить як економічне зростання в Україні, так і продовольча безпека у світі. Бронювання підготовлених фахівців з розмінування, які працюють в штатах операторів, створить необхідні умови для планомірної роботи з розмінування територій», - розповів заступник міністра економіки Ігор Безкаравайний.

Рішення уряду передбачає бронювання виключно фахівців з розмінування сертифікованого оператора, які входять до складу груп:

  • нетехнічного обстеження;
  • технічного обстеження;
  • очищення;
  • інспектування;
  • контролю якості.

Йдеться про цивільних, які пройшли базову підготовку, достатню для пошуку мін і вибухонебезпечних предметів у полях. Такі працівники можуть бути заброньовані незалежно від військово-облікової спеціальності, віку, військового звання.

Бронювання може бути анульоване, якщо оператор протимінної діяльності протягом півроку не здійснює роботи з гуманітарного розмінування.

Нагадаємо, станом на початок червня в Україні сертифіковано 42 оператори протимінної діяльності. У процесі сертифікації перебуває 53 організації, з яких 31 – урядові. У травні до гуманітарного розмінування були залучені близько 2 тисяч фахівців, ще 1,9 тисячі – до оперативного реагування.

 

Уряд посилює координацію структур, залучених до гуманітарного розмінування

Кабінет Міністрів України вніс зміни до розпорядження «Про затвердження оперативного плану заходів із протимінної діяльності», посиливши координацію органів виконавчої влади, залучених до гуманітарного розмінування.

«Розпорядження від 15 квітня 2022 року хоч і ухвалювалося вже під час повномасштабної війни, але потребувало актуалізації як в частині заходів, так і долучених сторін. Вперше до числа відповідальних за реалізацію політики у гуманітарному розмінуванні включили за умови їхньої згоди Укроборонпром, операторів протимінної діяльності. Вони відіграють важливу роль в очищенні українських земель», – сказав заступник міністра економіки України Ігор Безкаравайний.

У розпорядженні додались такі нові заходи, як комплексний огляд законодавства у сфері протимінної діяльності та пропозиції його покращення, забезпечення локалізації обладнання та техніки для піротехнічних підрозділів, удосконалення системи підготовки фахівців для розмінування. Крім того, додався пункт про забезпечення функціонування Реєстру територій забруднених/імовірно забруднених вибухонебезпечними предметами, за створення якого відповідає Державна служба із надзвичайних ситуацій. Загалом кількість заходів зросла із 13 до 16 пунктів.

До реалізації оперативного плану із протимінної діяльності залучено більше суб’єктів, серед яких міністерства й інші ЦОВВ, місцеві органи влади, оператори протимінної діяльності, представники роботодавців тощо. На Міністерство економіки України покладена координація всього плану заходів.

Відповідно до розпорядження місцеві органи влади й оператори за згодою можуть долучатися до створення мап забруднення та до системи обміну інформацією.

В оновленому плані вже йдеться не лише про розмінування, але і про соцзахист людей, що постраждали від мін та інших вибухонебезпечних предметів. Це пов’язані процеси, і тепер вони інтегровані до одного документу.

 

Нагадаємо, важка машина для розмінування MV-10, яка частково виготовляється в Україні, успішно пройшла сертифікацію.

ІЦ УАК за матеріалами Мінекономіки

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування