11.07.2019 09:00

Урожай яблук в Україні в поточному сезоні може скоротитися на 30%

версія для друку
11.07.2019 09:00

Урожай плодів і ягід в Україні в поточному сезоні може скоротитися на чверть порівняно з попереднім сезоном через несприятливі погодні умови.

Про це заявив голова Української асоціації аграрного експорту Дмитро Крошка.

"Майбутній сезон однозначно стане менш врожайним порівняно з попереднім. Ми побачимо на чверть зниження виробництва в промислових господарствах, кісточкових і ягідних культур, які традиційно вирощуються в Україні. Виробники скаржаться на дощову весну, посушливе літо, за рахунок швидких перепадів температур - град. Попереду ще два місяці, які через погодні умови будуть, як лотерея, для виробників зерняткових культур", - повідомив він.

За словами Крошки, урожай яблук в Україні в поточному сезоні від промислових виробників може скоротитися на 30%.

"Якщо в 2018 році ми зібрали 655 тис. тонн яблук різної якості і різних сортів, то сьогодні загальний вал ми очікуємо на рівні 460 тис. тонн, що однозначно матиме вплив на весь ринок і виробництво продуктів, які є похідними", - зазначив голова асоціації.

За його словами, у 2018 році промисловці зібрали 45 тис. тонн кісточкових культур, в цьому році урожай може скласти близько 38 тис. тонн.

"Ми очікуємо падіння виробництва традиційних ягідних культур в Україні через погодно-кліматичні умови з 26 тис. тонн до 23 тис. тонн. Однак, за рахунок вступу в плодоношення істотних площ лохини обсяги виробництва цієї культури будуть збільшені. У минулому році ми зібрали близько 3 тис. тонн цієї культури, в цьому році вийдемо на 4 тис. тонн", - сказав Крошка.

Він зазначив, що логічним на цьому тлі буде зростання цін на весь асортимент виробленої в Україні плодово-ягідної продукції. Найбільш відчутним може стати зростання ціни на яблука, при цьому ціна на лохину може залишатися стабільною або навіть знизитися.

ІЦ УАК за матерілами Агробізнес Сьогодні

 


Що має бути приорітетним у завершенні земельної реформи?:
Інші опитування