20.09.2018 11:00

Уперше експортуватимемо кукурудзу до ЄС у значних масштабах

версія для друку
20.09.2018 11:00

Українські виробники вже відправили на експорт 40% запланованого зерна. Цьогоріч Україна вперше експортуватимемо кукурудзу до ЄС у значних масштабах: якість нашого зерна задовільна, а європейські країни недобрали власний врожай через посуху.

Про це сказав перший заступник міністра аграрної політики Максим Мартинюк.

Він нагадав, що Україна підписала меморандум із трейдерами про ліміт у зовнішніх поставках у 8 мільйонів продовольчої та 8 мільйонів фуражної пшениці.

«Наш потенціал в експорті —  понад 10 мільйонів тонн, але ми експортуватимемо рівно стільки, аби забезпечити внутрішні потреби», — зауважив очільник відомства.

За словами Максима Мартинюка, Мінагрополітики буквально вчора провело зустріч із зернотрейдерами, від них не надходило жодних заявок на збільшення експортних лімітів по пшениці.

«Ми також не будемо переглядати обсяги експорту пшениці — у дискусії по експортних лімітах ми виходили із прогнозу USDA в 25 млн тонн врожаю в Україні, фактичний збір маємо на рівні 24 млн тонн. Ми зосередимось на контролі за виконанням Меморандуму — попит на українську пшеницю дещо перевищує наші експортні можливості», — сказав Мартинюк.

ІЦ УАК за матеріалами agravery


Для чого аграріям потрібні комп'ютерні технології?:
Інші опитування