Площі під лохиною в Україні будуть щорічно зростати на 15-20%. Такий прогноз на наступні 3-5 років озвучив Олег Босий, керуючий партнер ТОВ «ФруТек», в інтерв'ю Agravery.
"Це, передусім, пов`язано зі стабільним попитом на зовнішньому ринку – за останній рік обсяг експорту збільшився у чотири рази в натуральній формі та у три рази в грошовій формі, сягнувши 90 млн грн", - пояснив він.
Експортна ціна лохини у 2016 році варіювалась, залежно від країни призначення, від 128 до 152 грн/кг.
"Абсолютно не лякає фермерів і те, що чорниця садова має один з найвищих бар'єрів входження у бізнес (у межах 10-20 тис. євро/га). Все більше у бізнес приходять великі гравці, які готові вкладати кошти у промислові плантації та спеціальну техніку, задовольняючи тим самим потреби як внутрішніх споживачів (свіжий ринок та переробка), так і іноземців", - зазначив Олег Босий.
В структурі ягідних насаджень України лохина (чорниця садова) займає третє місце, поступаючись лише смородині та суниці.
Якщо у 2007 році нараховували лише 134 га, то станом на 2016 рік в Україні вже було 1034 га плантацій лохини.
Нині Україні входить до топ-5 виробників лохини в Європі. Найбільшими імпортерами української лохини стали Польща, Білорусія та Нідерланди.
ІЦ УАК за матеріалами Agravery.