17.10.2018 11:00

Українські виробники можуть поставити на зовнішні ринки 5,9 млн тонн соняшникової олії

версія для друку
17.10.2018 11:00

Сьогодні конкуренція на ринку соняшникової олії повсюдна і висока як ніколи, зазначає Ольга Погорєлова, виконавчий директор компанії «ГрадОлія» в інтерв’ю агентству «АПК-Інформ».

Головними причинами зростання конкуренції серед виробників соняшникової олії і в Україні, і в світі вона називає падіння рівня реальних доходів населення.

Отже знижується платоспроможний попит споживача готової соняшникової олії, і компанії, що виробляють її, починають боротися за платоспроможного покупця.

Інші причини загострення на цьому ринку, на думку Погорєлової, — низький курс євро по відношенню до долара США і запуск нових потужностей з рафінування і бутилювання готової продукції на традиційних ринках, що купують українську продукцію олійного сегмента.

З Україною гостро конкурує Росія. Цьому сприяє триваюча девальвація рубля. Вона робить продукцію олійного сегмента російського походження більш конкурентною за ціною, ніж українського.

За оцінками аналітиків, в поточному маркетинговому році українські виробники можуть поставити на зовнішні ринки 5,9 млн тонн соняшникової олії. Цей показник вище торішнього на 11% і, крім того, на 0,05 млн тонн перевищує рекорд сезону 2016/2017.

ІЦ УАК за матеріалами agroday


Найбільша проблема АПК сьогодні - це :
Інші опитування