18.08.2022 16:40

Українські фермери поспішають продавати білокачанну капусту

версія для друку
18.08.2022 16:40

Цього тижня в Україні спостерігалася тенденція до зниження ціни на білокачанну капусту, повідомляють аналітики проекту EastFruit. За словами ключових гравців ринку, зниження цін в цьому сегменті пов'язане з відсутністю попиту на білокачанну капусту, що, у свою чергу, пов'язано з її низькою якістю. Так, погода в цьому сезоні не кращим чином позначилася на товарному вигляді середніх сортів капусти: через затяжні дощі на капустяних полях утворювалася зайва волога, що згодом призводило до розтріскування качанів.

За таких обставин фермери готові надавати знижки для покупців, тим самим намагаючись прискорити продаж білокачанної капусти. Так, вже цього тижня українські господарства відвантажують цю продукцію по 17-24 грн/кг (0,46-0,66 $/кг), що в середньому на 16% дешевше, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

Основною причиною зниження цінового тренду в сегменті білокачанної капусти виробники вважають той факт, що покупці все більше незадоволені якістю пропонованої продукції, яка значно погіршилася через несприятливі погодні умови. Термін реалізації такої капусти дуже обмежений, через що оптові компанії та роздрібні мережі проводять закупівлі виключно дрібним оптом для поточних продажів.

При цьому, попри здешевлення білокачанної капусти, сьогодні ця продукція в Україні все одно коштує в середньому у 5,2 раза дорожче, ніж в середині серпня минулого року. Така різниця в ціні пояснюється аналітиками значним скороченням площ під цією культурою в поточному сезоні.

ІЦ УАК за матеріалами EastFruit

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування