13.10.2021 13:35

Українські борошномели та хлібопеки пояснили причину відкликання підписів під зерновим меморандумом

версія для друку
13.10.2021 13:35

Представники трьох пов'язаних із переробкою зерна асоціацій відкликали підписи під узгодженим 5 липня Меморандумом про взаєморозуміння щодо граничних обсягів експорту зерна в 2021/22 МР, оскільки не було враховано їхню пропозицію окремо обмежувати обсяги експортованої продовольчої та фуражної пшениці, без якої є неможливим виробництво хліба належної якості. Про відкликання своїх підписів під меморандумом про взаєморозуміння і причини даної дії директор асоціації «Борошномели України» Родіон Рибчинський, президент Всеукраїнської асоціації пекарів (ВАП) Юрій Дученко та голова об'єднання «Укрхлібпром» Олександр Васильченко заявили на прес-конференції 12 жовтня.

Як зазначив Р.Рибчинський, частка продовольчої пшениці в урожаї п.р. скоротилася до 42% у порівнянні з 58% роком раніше.

«Ми пропонували в меморандумі встановити граничний обсяг експорту в співвідношенні 45% продовольчої пшениці та 55% фуражної», - сказав він, підкресливши раніше досягнуту згоду підписантів даного документа на введення пропорцій при експорті пшениці в залежності від її якості.

У той самий час, за його словами, минулого тижня більшість підписантів меморандуму відмовила представникам переробки в зерновій галузі у введенні розподілу обсягів експортованої продовольчої та фуражної пшениці.

Також експерт нагадав, що оскільки 92% вивезеної з України поточного сезону пшениці становить продовольча, її пропозиція на внутрішньому ринку істотно скоротилася, а різниця в ціні між фуражною та продовольчою пшеницею зросла не менш ніж до 15 USD/т. Це призводить до дефіциту продовольчої пшениці, використовуваної для переробки на борошно.

Голова асоціації підкреслив, що, починаючи із січня 2022 р., пропозиція продовольчої пшениці знизиться ще істотніше, що призведе або до необхідності борошномелам додавати фуражну пшеницю низької якості до помольної партії, що значно знизить якість хліба, або галузі доведеться її імпортувати.

«Виходячи з вищесказаного, ми відкликали підписи трьох асоціацій від меморандуму, який ми підписували 5 липня, тобто ми денонсували наші підписи та ставимо всіх перед фактом, щоб потім не було жодних зауважень до наших виробників борошна та хліба. Ситуація, яка склалася на сьогоднішній день, призведе як мінімум до двох наслідків - погіршення якості хліба й істотного зростання ціни на нього», - констатував Р.Рибчинський.

ІЦ УАК за матеріалами apk-inform


Які питання найбільше хвилюють аграріїв?:
Інші опитування