16.10.2020 13:45

Українські аграрії все частіше закладають «інтенсивні» грушеві сади

версія для друку
16.10.2020 13:45

Українські аграрії все частіше починають закладати грушеві сади за сучасними інтенсивними технологіями, які забезпечують високу продуктивність насаджень.

Про це розповів Анатолій Богдан, директор «Інсолар-Холод», компанії, яка займається проєктуванням, постачанням і монтажем устаткування для зберігання овочів і фруктів.

«Я знаю про молоді грушеві сади в Дніпропетровському регіоні, Хмельницькій, Київській областях. В “Інсолар-Холод” вже робили камери для зберігання груш», – розповів фахівець.

За його словами, окремо грушевим садом ніхто не займається. Це просто ще одна продукція на додаток до вже існуючих насаджень. Це можуть бути ті ж яблука, черешні або сливи.

Президент Академії органічного садівництва Ekogarden, власниця розсадника плодових саджанців Валентина Лановенко вважає, що груші чудово знаходять збут на внутрішньому ринку, якому вітчизняної продукції явно бракує.

Найпопулярніші сорти груші у промислових садах України – Ноябрьська (перша назва – Ксенія), Конференція, RX та деякі інші. Урожайність більшості сучасних сортів груші в зрілому віці – приблизно 40-45 т/га (сорти вирощування груші). Такі показники зафіксовані за схеми посадки 0,8х3,5 м і густоти стояння, відповідно, 3500 шт/га.

ІЦ УАК за матеріалами Агробізнес Сьогодні

 


Що потрібно для ефективної системи управління АПК?:
Інші опитування