26.06.2018 17:08

Українське морозиво чекають у понад 50 країнах світу

версія для друку
26.06.2018 17:08

Наше морозиво та заморожені продукти не лише смачні, а й дуже якісні. Нещодавно Асоціація українських виробників «Морозиво і заморожені продукти», яка є членом УАК,  спільно з підприємствами в черговий раз протестувала продукцію  українських брендів. У торгових мережах було відібрано 8 зразків морозива, а також 2 зразки заморожених напівфабрикатів. Продукція була  протестована в ДП «Всеукраїнський державний науково-виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації та захисту прав споживачів». За результатами досліджень, всі зразки  повністю відповідають вимогам нормативних документів.

У високій якості вітчизняних солодощів переконують й цифри: наше морозиво чекають у понад 50 країнах світу. Зокрема, в Ізраїлі, Грузії, Чехії, Болгарії, Литві, Молдові тощо. Темпи зростання експорту лише за 5 місяців поточного року сягнули  123%, а обсяги виробництва зросли на 101,7%.  У тому, що в Україні надають перевагу винятково вітчизняному виробнику свідчить й  імпорт, який становить лише 0, 3% від обсягу виробництва.

Ці дані було оприлюднено сьогодні на прес-конференції під гаслом «Успішним курсом за якістю української продукції» в «Укрінформі», яку організувала Асоціація українських виробників «Морозиво і заморожені продукти». За словами президента Асоціації Ігоря Бартковського, висока  якість продукції – запорука  здоров’я нації. Для Асоціації це не високі слова, а реальні дії.  Зокрема, з метою підвищення конкурентоздатності продукції власного виробництва Асоціація спільно з її членами у 2016 році започаткували програму добровільного контролю якості морозива та заморожених продуктів. Добровільні дослідження відбуваються двічі на рік. А ще відповідно до вимог Закону України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів" Асоціацією розроблено Методичні настанови для підприємств з виробництва морозива, якими встановлені їх відповідності положенням діючого законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів.

Але існує одне «але». За словами Ігоря Бартковського, на жаль, вже 11 місяців МОЗ, куди передано цей документ для затвердження, так і не може їх розглянути. У тому, що планка якості, піднята підприємствами Асоціації, дуже висока свідчить і   сертифікат, отриманий у Великій Британії ПАТ «Житомирський маслозавод», який входить до Асоціації й разом із «Ласункою» має дозвіл на експорт до ЄС. За словами головного технолога Олександра Суховецького, сертифікат  є показником найвищого рівня безпеки продукції.  До слова, це підприємство може стати неабияким прикладом для інших у сфері контролю за продукцією на всіх етапах – від зберігання сировини у  суперсучасних автоматизованих складських приміщеннях до новітніх технологічних ліній  з виробництва.  

У високих стандартах системи контролю за виробництвом, яка запроваджена на «Житомирському маслозаводі», переконався генеральний директор УАК Павло Коваль. Він вважає, що до них мають підтягуватися виробники, які працюють і в  інших галузях. Павло Коваль також розповів, що УАК разом з іншими профільними асоціаціями планує розробити власні стандарти  й запровадити приватні сертифікати громадських асоціацій, які  не лише підтверджуватимуть державні норми якості й безпечності виробництва, а й гарантуватимуть їх. Такі сертифікати від ГО в Україні  стануть гарантією якості, яка прийнята у всьому світі.  

Керівник Держпродспоживслужби Володимир Лапа подякував Асоціації українських виробників «Морозиво і заморожені продукти» за самостійно збудовану ефективну та дієву  корпоративну систему контролю за якістю продукції.  На державному рівні поки що відбувається формування нормативно-правового поля щодо контролю над сферою харчових продуктів. Але позитивні зрушення є:  тепер високо ризикована продукція контролюватиметься  протягом 1-2 днів, також впроваджуватимуться   інструменти позапланового контролю.

- Завдання Асоціації допомагати споживачеві зробити правильний вибір якісної продукції. А вона дійсно на висоті. Адже система управління якості запроваджена на всіх підприємствах, які входять до Асоціації. На жаль, рівень споживання морозива в Україні ще далекий від ЄС чи США. У нас ця цифра сягає 2,3 кг на особу щороку,  тоді як в ЄС- 12,9 , а в  США понад  24 кг. Все через низьку купівельну спроможність населення, адже морозиво не є предметом першої необхідності, - переконаний Ігор Бартковський.

Під час прес-конференції було обговорено також і низку питань  - щодо заборони використання пальмової олії, дефіциту молочних жирів  та високої  вартості продукції зокрема.  

Наприкінці Ігор Бартковський наголосив, що Асоціація опікується не лише якістю продукції, а й соціально незахищеними верствами населення - постійно організовуються благодійні акції, зокрема свято морозива,  в яких беруть участь підприємства, що входять до організації. У полі зору Асоціації не лише діти-сироти, а й малозабезпечені родини та  воїни АТО.

ІЦ УАК

 

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування