14.11.2019 12:10

Українська аграрна конфедерація звернулася до Президента України

версія для друку
14.11.2019 12:10

Українська аграрна конфедерація звернулася до Президента України стосовно ситуації, що відбувається навколо групи компаній " Укрлендфармінг " та її власника Олега Бахматюка.

Підприємство, що сплачує багатомільярдні податки, працює у 600 населених пунктах 22 областей України і створює 27 тисяч робочих місць, переважно в сільській місцевості, стало заручником силових органів, що здійснюють безпідставні обшуки та затримують працівників.

Наразі, такі протиправні дії лише сприяють руйнації українського аграрного бізнесу, який забезпечує стверення робочих місць та багатомільярдні надходження до бюджету.

Повний текст звернення:

Президенту України Зеленському В.О.

Шановний Володимире Олександровичу!  

 Протягом останніх декількох днів у ЗМІ поширюється інформація про гучні затримання Національним антикорупційним бюро колишніх та чинних посадовців Національного банку та VAB банку, а також управлінців інших приватних компаній, що були пов’язані з аграрним бізнесменом Олегом Бахматюком. 

 Українська аграрна конфедерація, яка об’єднує професійні організації та провідні підприємства агропромислового комплексу стурбована ситуацією, що склалася в рамках провадження по справі ліквідованого VAB банка.

 Під загрозою опинилася група компаній “Укрлендфармінг”, яка є одним з провідних членів Української аграрної конфедерації, виробляє 1% ВВП, платить близько 3 мільярдів гривень податків до бюджету та виплачує більше 3,5 мільярдів гривень заробітної плати. Підприємство, що сплачує багатомільярдні податки, працює у 600 населених пунктах 22 областей України і створює 27 тисяч робочих місць, переважно в сільській місцевості, стало заручником силових органів, що здійснюють безпідставні обшуки та затримують працівників.

 За інформацією власника агрохолдингу «Укрлендфармінг» Олега Бахматюка, правоохоронні органи спільно з НАБУ вчергове поновили кримінальну справу, яка стосується провадження щодо VAB банку. Дана справа вже була досліджена усіма силовими структурами нашої держави - Національною поліцією, Службою безпеки України, прокуратурою. Було проведено масу експертиз, слідчих дій, обшуків. Протягом останніх 5 років, компанія займала відкриту позицію перед слідчими органами, а керівництво завжди було готове сісти за стіл переговорів, щоб зберегти компанію, яка має великий вплив на економіку нашої держави.

 Відповідно до інформації з відкритих джерел, Олег Бахматюк неодноразово робив пропозиції Фонду гарантування вкладів та НБУ конструктивно вирішити питання з заборгованістю банка і виплатити 8 мільярдів до бюджету, задіявши механізм реструктуризації і залучивши авторитетних міжнародних аудиторів.

 На жаль, керівництво НБУ не готове підтримувати рішення, які будуть вигідні державі й дозволять наповнити бюджет та зберегти 27 тисяч робочих місць, а протиправні дії силових органів направлені тільки на знищення даного підприємства.

 На думку Української аграрної конфедерації, така ситуація, що відбувається навколо групи компаній “Укрлендфармінг”, не тільки негативно вплине на капіталізацію даного підприємства, а й суттєво відобразиться на інвестиційній привабливості нашої Держави та зменшенні прямих іноземних інвестицій у вітчизняну економіку.

 Враховуючи вищезазначене, від імені професійних організації агропромислового комплексу, виробників, переробників аграрного сектору звертаємося до Вас, шановний пане Президенте, з проханням втрутитися у ситуацію, що склалася в рамках провадження по справі ліквідованого VAB банка, та не допустити протиправних дій представників силових органів, у т. ч. Національного антикорупційного бюро України, що направлені на руйнацію українського аграрного бізнесу, який забезпечує створення робочих місць та багатомільярдні надходження до бюджету.  

З повагою,

Генеральний директор ВГО «УАК» 

Коваль П.В.

ІЦ УАК 

ДодатокРозмір
prezidentu_list_uak_bahmatyuk_1.pdf227.06 КБ

Що потрібно для ефективної системи управління АПК?:
Інші опитування