23.12.2022 11:30

Українська аграрна конфедерація та ще майже три десятки аграрних і харчових асоціацій звернулися до Президента з проханням зберегти Мінагрополітики

версія для друку
23.12.2022 11:30

Низка профільних об'єднань аграрного та харчового спрямування звернулися до Президента України Володимира Зеленського та глави уряду Дениса Шмигаля з проханням зберегти Міністерство аграрної політики та продовольства України в процесі оптимізації центральних органів виконавчої влади.

Як говориться у зверненні, аграрний сектор сьогодні є наріжним каменем для забезпечення економічного зростання, продовольчої безпеки країни, стабільності національної валюти, соціального захисту населення та розвитку сільських територій. Аграрна галузь забезпечує 20% робочих місць, 13% ВВП та понад 50% валютних надходжень країни від експорту.

«Тому логічним та водночас надзвичайно важливим фактом для бізнесу та громадської спільноти є наявність одного окремого спеціалізованого органу державної влади загальнонаціонального рівня, який відповідатиме за визначення пріоритетних напрямків розвитку сільського господарства, формування аграрної політики, забезпечення збільшення аграрного виробництва та контролю якості й безпечності харчових продуктів тощо», — говориться у повідомленні.

Експерти підкреслили, що партнери та конкуренти України на світовій продовольчій арені мають власні профільні аграрні міністерства для розвитку, просування та ефективного функціонування аграрної галузі. Зокрема, США, Канада, Туреччина, країни-члени ЄС, за виключенням Австрії, мають окремий центральний орган виконавчої влади, який відповідає виключно за формування аграрної політики, сільське господарство та продовольство. Україна не виняток — потрібно й надалі розвивати галузь. Окрім того, на плечах аграріїв і велика відповідальність не лише за продовольчу безпеку всередині країни, але й світу.

В асоціаціях нагадали, що реформа центральних органів виконавчої влади, проведена у 2019 році (коли Мінагрополітики було приєднано до Мінекономіки), засвідчила недоцільність ліквідації Мінагрополітики, яке вже за півтора року було відновлено, хоча з обмеженим функціоналом.

«Ми розуміємо, що органи влади і Мінагрополітики зокрема потребують суттєвої структурної перебудови та перегляду функціональних обов’язків, але водночас визнаємо необхідність існування окремого спеціалізованого органу державної влади загальнонаціонального рівня, який відповідатиме за гарантування продовольчої безпеки та забезпечення ефективного функціонування аграрного сектору, особливо у воєнний та післявоєнний час», — підкреслили у зверненні.

Профільні об'єднання поділяють ідею оптимізації діяльності урядових структур, адже економіка України перебуває у вкрай складному становищі, а видатки 2023 року на обороноздатність країни становлять понад 44% від бюджету.

«Однак, на нашу думку, ліквідація Міністерства аграрної політики та продовольства України призведе до негативних наслідків як в агропродовольчому секторі, так і економіки держави в цілому, а також викличе стурбованість іноземних партнерів і поставить під загрозу налагодження експортних постачань українського продовольства до країн, що його потребують», — підсумували підписанти.

Звернення підписали представники ВГО «Українська аграрна конфедерація», ГС «Всеукраїнський аграрний форум», ГС «Аграрний союз України», ГС «Всеукраїнська аграрна рада», Українська зернова асоціація, асоціації «Союз птахівників України», асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», ГО «Асоціація фермерів та приватних землевласників України», спілки «Борошномели України», галузевого об'єднання «Укрхарчопром», Асоціації виробників молока, Спілки молочних підприємств України, НАМУ «Укрмолпром», Національної асоціації «Укрконсервмолоко», асоціації «Укроліяпром», Всеукраїнської асоціації пекарів, Об’єднання підприємств хлібопекарної галузі «Укрхлібпром», Насіннєвої асоціації України, «Співтовариство виробників і споживачів бобових України», «Свинарі України», Всеукраїнської асоціації імпортерів м’яса та м'ясопродукції, «Ліги виробників харчових продуктів», асоціації «Морозиво і заморожені продукти», Української корпорації «Укрвинпром», ВГО «Українська горіхова асоціація», НАЦУ «Укрцукор», асоціації «Укркондпром», асоціації «Ягідництво України», асоціації «Українських імпортерів риби і морепродуктів».

ІЦ УАК

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування