Український аграрний ринок годує не лише 40-мільйонну Україну, але ще й 190 країн світу, при цьому залишається тенденція до зростання обсягів виробництва. Україна має потужний потенціал задля зростання виробництва, а на світових ринках є динамічно зростаючий попит.
Про це розповів президент Української зернової асоціації Микола Горбачьов в інтерв’ю Delo.ua.
Експорт зерна, за словами Горбачьова, збільшився в 5 разів до майже 50 млн в 2018 році. І, якщо у 2001 році Україна вирощувала 42 млн тонн зернових і олійних культур, то 2018 року цей показник може скласти 85 млн тонн. І з кожним роком обсяги експортних постачань зерна ростуть. Протягом останніх 5 років Україна впевнено експортує більше 40 млн тонн зерна на рік.
При зберіганні такої тенденції, вважає експерт, Україна здатна вирощувати понад 100 млн тонн зерна та експортувати майже 70 млн тонн вже до 2022 року. При цьому внутрішні потреби зерна будуть залишатися задоволені повністю.
Важливим чинником, який впливає на збільшення виробництва зерна та на ефективність використання землі як ресурсу, Горбачьов вважає право на вільний обіг землі сільськогосподарського призначення, адже фермер, якому належить земля, завжди буде дбати про неї краще, ніж будь-який орендар.
«Абсолютно очевидно, що до 2030 року, за умови якісного підходу до фінансування новітніх технологій виробництва та зрошування, Україну очікує позитивна тенденція до впевненого збільшення виробництва і експорту зерна», — підсумував свій прогноз експерт.
За даними Організації економічної співпраці та розвитку (OECD) та Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO), глобальне споживання зернових та злакових ймовірно зростатиме до 2026 року, прогнозоване збільшення на 13%, порівняно з базовим періодом (2014 — 2016 рр.), до 2863 млн тонн.
Очікується зростання глобального споживання пшениці на 11% у період до 2026 року. Прогнозується, що використання пшениці на корми буде зростати в Китаї, Пакистані, В’єтнамі. Частки 5-ти найбільших імпортерів пшениці (Єгипет, Індонезія, Алжир, Бразилія, Японія), ймовірно, залишаться стабільно високими.
ІЦ УАК за матеріалами agroinsider