07.12.2017 10:10

Україна збільшує обсяги експорту фруктів і ягід до ЄС

версія для друку
07.12.2017 10:10

Жителі ЄС споживають більше ягід і фруктів, ніж виробляють.

Отже, попит породжує динамічне зростання імпорту: щорічно до країн ЄС завозять свіжі ягоди та фрукти на 641 млн євро. Середньорічне зростання «фруктово-ягідного» ринку за останні п’ять років збільшилося на 14,9 відсотка. В даний час експорт України в ЄС в середньому становить 3,4 мільйона євро в рік, а це всього 0,5 відсотка від імпорту ЄС. Такі показники вказують на величезні можливості для України збільшити свою частку.

Про це йшлося під час тренінгу, організованого ФАО для сільськогосподарських виробників в рамках IХ Міжнародної конференції «Ведення агробізнесу в Україні». Цей традиційний захід, що проводить Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу», підбиває підсумки року та визначає основні тренди та перспективи для вітчизняного аграрного бізнесу.

Під час навчального семінару фермери дізнались від експертів як збільшити обсяги експорту фруктів і ягід. Також розглядались питання ефективних і стійких методів ведення сільського господарства для плодоовочевої продукції.

Це перший захід з питань експорту фруктів, організований ФАО в рамках проекту технічної допомоги Міністерству аграрної політики і продовольства України.

Наступного тижня також відбудеться семінар у Львові щодо практичних аспектiв експорту фруктiв до ЄС, включаючи питання використання автономних торгових преференцій для України, а також нещодавньому підписанню Угоди про зону вільної і всеосяжної торгівлі між Україною та ЄС.

«Ця угода, конкурентоспроможні ціни, а також більш дешева і зручна логістика в порівнянні з конкуруючими країнами Південної Америки і Африки, створюють для України реальну можливість збільшити експорт в ЄС, —  зазначила економіст ФАО Ірина Кобута. — Однак вихід на європейські ринки також вимагає дотримання правил торгівлі ЄС і застосування чітких ринкових стандартів в питаннях упаковки і маркетингу».

Учасники тренінгу в Києві та у Львові отримають практичні рекомендації щодо організації роботи з національними органами і встановлення взаємовигідних відносин з місцевими покупцями, а також дізнаються про останні тенденції на ринку свіжих і заморожених продуктів.

 

ІЦ УАК за матеріалами landlord

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування