05.04.2019 11:35

"Україна з інвестиціями могла б зробити крок далеко вперед у плані експорту", - Леонід Козаченко

версія для друку
05.04.2019 11:35

Народний депутат, президент УАК Леонід Козаченко дав коментар часопису "Мир продуктов". У статті "Інвестиції + Законодавча база. Стратегічні кроки розвитку українського АПК" він наголосив, що сьогодні Україна займає провідні позиції в світовому рейтингу з експорту окремих видів продукції агропромислового комплексу.

Але багато чого ще належить зробити, оскільки, згідно з підрахунками Української аграрної конфедерації, наша країна здатна збільшити валове виробництво сільгосппродукції втричі. Щоб втілити цей прогноз в життя, вітчизняному АПК необхідні значні інвестиції. Йдеться про суму в $70-75 млрд. Нині Україна посідає перше місце в світі з експорту соняшникової олії  та друге - з поставок зерна. Також країна закріпилася в п'ятірці найбільших експортерів кукурудзи та ячменю. У сегменті продукції тваринництва за деякими позиціями ми потрапили до десятки лідерів, але, на, жаль, щодо  продукції з глибоким ступенем переробки - на замикаючих позиціях.

«Залучення інвестицій дозволить виробляти 120-130 млн т зерна, понад  30 млн т молока і більше 10 млн т м'яса. Величезний обсяг цієї продукції можна було б експортувати у вигляді перероблених продуктів в охолодженому і замороженому вигляді», - переконаний Леонід Козаченко.

Крім того, капітальні вкладення дозволять Україні перейти від експорту сировини до експорту продукції з доданою вартістю. 

ІЦ УАК за матеріалами "Мир продуктов"

ДодатокРозмір
kozachenko.pdf54.82 КБ

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування