19.05.2017 15:38

Україна вводить антидемпігові мита на добрива з РФ

версія для друку
19.05.2017 15:38

Антидемпінгові мита на азотні добрива з Росії будуть введені найближчим часом. Відповідне рішення 18 травня 2017 року ухвалила Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ).

"Відтепер, мито у розмірі 31,84% застосовуватиметься до всіх виробників карбаміду та КАСу (УКТЗЕД 3102 10 та 3102 80 00 00) походження з Російської Федерації. Рішення набуває чинності на другий день після публікації повідомлення в “Урядовому кур’єрі”, - йдеться у повідомленні МЕРТ.

На думку Мінекономрозвитку, поставки російських добрив в Україну відбуваються за демпінговими цінами.

"З огляду на те, що Російська Федерація є основним постачальником добрив в Україну (80-90% від загального обсягу), імпорт добрив за демпінговими цінами ставить українських аграріїв у небезпечну залежність від їхніх поставок у майбутньому", - пояснюється рішення МКМТ. 

Нагадаємо, Українська аграрна конфедерація разом з іншими аграрними об'єднаннями України неодноразово зверталася до владних структур з проханням захистити інтереси українських аграріїв. За висновками експертів, введення антидемпігнових мит на азотні добрива з РФ спровокує стрімке зростання цін на карбамід та КАС в Україні. 

Читайте також: Аграрії звернулися до Гройсмана через ціни на добрива

Згодом у МЕРТ заявили про те, що введення антидепігнових мит буде призупинено - до прийняття Верховною Радою закону, який обнулить мита для постачальників з інших країн. 

Проект цього закону Уряд ухвалив вчора, 18 травня.

Тобто МКМТ прийняла рішення про введення антидемпінгових мит, хоча закону, який стримає ціни на азотні добрива в Україні і захистить інтереси українських аграріїв, ще немає.

Читайте також: МінАПК підтримує аграріїв у боротьбі за чесні ціни на добрива

ІЦ УАК.


Що найбільше заважає розвитку аграрного бізнесу?:
Інші опитування