27.09.2024 11:49

Україна втретє відзначила Органічний день разом із Європейським Союзом

версія для друку
27.09.2024 11:49

Україна разом з країнами Європейського Союзу втретє відзначила Органічний день. У конференції «Органічний день в Україні» взяли участь понад 200 учасників. Зокрема, представники державних органів влади, громадські організації, виробники органічної продукції, міжнародні партнери, ЗМІ й інші учасники.

Під час відкриття конференції Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль привітав учасників з Органічним днем і відзначив успіхи в законодавчій сфері органічного сектору України. Міністр зазначив, що багато євроінтеграційних змін, які має впровадити Україна у своєму законодавстві, стосується аграрного сектору, а питання органічного виробництва має найменш конфронтацій із законодавством Європейського Союзу. І тому спільною задачею Мінагрополітики й органічного сектору України є пришвидшення процесу гармонізації органічного законодавства України із законодавством ЄС.

У свою чергу, перший заступник Міністра Тарас Висоцький зазначив, що прийняте влітку рішення про початок перемовин щодо членства України в Європейському Союзі є незворотним процесом. Органічне виробництво є саме тим напрямком, який може допомогти успішно інтегруватися в ЄС якнайшвидше. Так само, як ЄС у своїх стратегічних документах, Україна робить особливий наголос на органічному секторі.

Під час заходу начальник відділу державної політики у сфері органічного виробництва Марина Кислицька представила оновлені Органічні карти України-2023. Карти містять дані оперативного моніторингу щодо кількості операторів і площ органічних сільськогосподарських земель України, сертифікованих за стандартом, що еквівалентний органічному законодавству ЄС і Національній органічній програмі США (NOP), і вперше – сертифікованих відповідно до вимог законодавства України у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції. Згідно з даними, загальна площа сільськогосподарських земель (органічних і перехідного періоду), сертифікованих відповідно до вимог законодавства України, у 2023 році склала 77 463 га і налічувалося 152 оператори (134 сільськогосподарські виробники). Загальна площа земель, сертифікованих за стандартом, що еквівалентний органічному законодавству ЄС, і за NOP (США), склала 471 176 га, а кількість операторів сягнула 481 (зокрема, 383 сільськогосподарські виробники).

Учасників конференції також привітали високоповажні гості — Eлена Панікі, керівниця органічного відділу Директорату з питань якості, досліджень та інновацій, інформаційно-роз’яснювальної роботи Генеральної дирекції сільського господарства та розвитку сільських територій Європейської Комісії та Крістіан Хелл, керівник сектору сільського господарства Представництва Європейського Союзу в Україні.

Під час конференції були представлені міжнародний досвід та успішні приклади підтримки запровадження національного органічного маркування в країнах Європи, зокрема, в Німеччині, Швейцарії та Франції. Також були озвучені результати дослідження ринку органічної продукції (внутрішній ринок та експорт, 2023-2024 рр.) та ТОП-10 найвпізнаваніших органічних брендів 2024 року в Україні.

У межах заходу відбулося урочисте вручення відзнак за вагомий внесок у розвиток органічного сектору України його представникам і партнерам від Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Конференція «Органічний день в Україні» продемонструвала високу зацікавленість органічним сектором в Україні та стала майданчиком для обміну ідеями та досвідом, які сприятимуть подальшому розвитку галузі.
Конференція була організована Міністерством аграрної політики та продовольства України та громадською спілкою «Органічна ініціатива» у партнерстві з ЛМГО «Екотерра», Інформаційним центром «Зелене досьє», ГС «Органічна Україна», Федерацією органічного руху України за підтримки:

  • Швейцарії в межах швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» (QFTP), що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія);
  • Німеччини в межах проекту «Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства» (COA), який фінансується Федеральним міністерством продовольства і сільського господарства Німеччини.

ІЦ УАК за матеріалами Мінагрополітики

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування