29.09.2023 10:26

Україна відкриє ще один наземний залізничний коридор для експорту зерна - Кулеба

версія для друку
29.09.2023 10:26

Найближчим часом Україна планує відкрити ще один наземний залізничний коридор для експорту українського зерна, повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

"Ми зараз відкрили альтернативний "зерновий коридор", тестуємо його. Також ми відкриємо ще один наземний залізничний коридор. Тобто те, що ми продовжуємо збільшувати пропускну спроможність всіх коридорів разом взятих - це абсолютна реальність", - заявив Кулеба в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Відповідаючи на запитання, чи залишається ще актуальною тема функціонування Чорноморської зернової ініціативи, міністр сказав, що "надія помирає останньою".

"Надія помирає останньою, скажу так. Чорноморська зернова ініціатива помирає останньою. Але очевидно, що все одно треба працювати над альтернативними рішеннями, і саме над ними ми доволі успішно працюємо", - наголосив він.

 

Кулеба: Зернова проблема вирішувана, ми абсолютно налаштовані на припинення кризи.

Україна налаштована на вирішення ситуації з експортом українського зерна, "зернова війна" не потрібна ні Києву, ні Варшаві, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

"Історія, майбутнє і безпека просто не залишає нам іншого вибору, як вийти з цієї кризи. Не ми цю кризу створили, і ми абсолютно налаштовані на її припинення. Емоції вирують. До 15 жовтня, до дня виборів у Польщі, температура ще може підійматися. Але ми налаштовані на конструктив. Ми працюємо з Європейською комісією. Ми передали Польщі чіткі сигнали про нашу налаштованість на конструктивне вирішення цієї ситуації. Нам ця зернова війна не потрібна і Польщі теж", - сказав Кулеба.

Він наголосив, що на прикладі відносин із Болгарією та Румунією Україна продемонструвала, що "невирішуваних проблем немає".

"Нагадаю, що на початку кризи навесні цього року було п'ять країн, які запроваджували обмеження. Тепер Болгарія і Румунія знайшли рішення, а інші три країни не знайшли. Причина того, чому не знайшли, очевидно, не тому, що рішень немає. Є якісь інші причини, чому ці рішення не знаходяться", - додав глава МЗС.

Він запевнив, що зернову проблему можна вирішити, "було б бажання її вирішувати".

"У нас таке бажання є", - сказав Кулеба.

 

ІЦ УАК за матеріалами Інтерфакс-Україна

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування