20.11.2023 12:45

Україна та Польща позиватимуться проти протестувальників, які блокують рух автотранспорту через кордон

версія для друку
20.11.2023 12:45

Україна та Польща готують позови щодо відшкодування збитків, завданих блокуванням прикордонних автомобільних пунктів пропуску через мітинг польських перевізників.

Про це заявив віце-президент Асоціації міжнародних автоперевізників АсМАП Володимир Балін в ефірі телемарафону «Єдині новини».

«Ситуація фактично критична, і на сьогодні ми говоримо про те, що маємо юридичну підтримку вже в Польщі. Адвокати отримали два завдання. Перше завдання - якнайшвидше розблокувати ситуацію. Друге завдання - з’ясувати, хто винен і хто буде сплачувати ці збитки. Ми над цим працюємо разом із нашими колегами», - сказав він.

Балін висловив упевненість, що ці позови будуть подані найближчим часом.

«Перевізники уже готують позови. І є польські юристи, які готові в Польщі ці позови подавати до страйкарів. Завтра ввечері (20 листопада, - ред) ми будемо мати інформацію стосовно дозволів (на блокування кордону, - ред.) - хто давав дозвіл, хто запитував, на яких підставах. І все це ляже в основу», - сказав він.

Нагадаємо, з 6 листопада польські перевізники розпочали блокаду руху вантажівок біля трьох найбільших пунктів пропуску на кордоні з Україною: “Корчова - Краківець”, “Гребенне - Рава Руська”, “Дорогуськ - Ягодин”.

Станом на ранок 19 листопада на кордоні з Республікою Польща спостерігалося скупчення близько 2900 вантажівок.

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури спільно з профільними асоціаціями та перевізниками створило штаб допомоги українським водіям, які більш як 10 днів залишаються заблокованими на кордоні з Польщею.

А Єврокомісія пригрозила Польщі покаранням за блокаду кордону.

ІЦ УАК за матеріалами Укрінформу

 

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування