13.02.2018 16:00

Україна та Ліван поглиблюватимуть співпрацю в АПК

версія для друку
13.02.2018 16:00

Україна та Ліван зацікавлені у розширенні обсягів двостороннього товарообігу сільськогосподарською продукцією та налагодженні дієвих механізмів співпраці. 

Про це йшлося під час зустрічі першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка з  делегацією депутатів Національних Зборів Ліванської Республіки на чолі з керівником депутатської групи дружби «Ліван - Україна» Мішелем Муссою.

«Протягом останніх років ми бачимо поступове зростання обсягів експорту в Ліван.  Значна динаміка спостерігається в сегменті тваринницької продукції. Ми намагаємось підтримати цей тренд, зокрема і впроваджуючи в Україні безпроцентно високу підтримку галузі тваринництва», ‒ зазначив Мартинюк.

В якості прикладу він навів динаміку експорту до Лівану живих тварин (ВРХ, овець, кіз), який розпочався в 2016 році та за рік зріс у 6 разів до $14 млн та висловив впевненість, що подібне зростання відбудеться і в інших товарних категоріях.

Ліванська сторона виявила зацікавленість у збільшення товарообігу, зокрема за рахунок нарощування експорту з України зернових культур, рослинних олій, борошна, а з Лівану – цитрусових, бананів та виноробної продукції. Також було акцентовано на тому, що Ліван може розглядатись Україною як торговельно-економічний хаб, через який можна експортувати продукцію до інших країн Близького Сходу.

Важливим етапом двосторонніх відносин може стати українсько-ліванський бізнес-форум, що планується у Києві у квітні.

Окрім того, було обговорено питання відновлення роботи Міжурядової українсько-ліванської комісії з торговельно-економічного співробітництва, яка є важливою платформою для комунікації на урядовому рівні з питань торговельно-економічного співробітництва.

За 2017 рік Україна експортувала до Лівану сільськогосподарської продукції на $204,4 млн. Основними продуктами експорту є кукурудза та пшениця  ($95,1 млн), насіння олійних культур ($43,8 млн) та соняшникова олія ($31,1 млн).

Також у 2016 р. розпочався експорт до Лівану живих тварин (ВРХ, овець, кіз). У 2017 р. виріс у 6 разів та склав $14 млн. В менших обсягах Ліван імпортує з України м'ясо птиці, молочну продукцію, цукор, маргарин, волоські горіхи, корми для тварин тощо.

 

ІЦ УАК за матеріалами agropolit


Найбільша проблема АПК сьогодні - це :
Інші опитування