15.02.2018 09:21

Україна стала менше продавати зерна та олії

версія для друку
15.02.2018 09:21

Економічний дискусійний клуб оприлюднив уточнені баланси попиту та пропозиції на основні продукти.

За даними аналітиків, у липні-січні сезону 2017/18 Україна стала експортувати менше зерна та продуктів його переробки. Так, за вказаний період обсяг відвантажень склав 24,5 мільйона тонн. Це майже на 10% менше супроти аналогічного періоду минулого року. Якщо розглядати за видами зерна, то пшениці продали за кордон 12,6 мільйона тонн (-3%), ячменю - 4 мільйони тонн (-12%), а кукурудзи - 7,7 мільйона тонн (-17%).

Зернові експортувалися переважно до країн Азії, Африки та Євросоюзу. Так, пшеницю вподобали в Єгипті та Індонезії, ячмінь купує здебільшого Саудівська Аравія та Китай, а кукурудза експортується до Нідерландів, Єгипту, Іспанії та Китаю. 

Оцінки основних показників річного балансу у січні залишилися на рівні попереднього місяця. Так, згідно даних аналітиків, попит внутрішнього ринку на зернові цьогоріч складе 21,7 мільйона тонн. Зокрема, на продовольчі потреби піде 5,7 мільйона тонн зерна, а на фуражні цілі - майже 11 мільйонів тонн. Крім того, раціональний експорт складе 42,2 мільйони тонн, в тому числі пшениці - 17,5 мільйона тонн, ячменю 5,2 мільйона тонн, а кукурудзи - 19 мільйонів тонн. На кінець маркетингового року прогнозують 5,5 мільйонів тонн, що становить четверту частину для продовольчої безпеки.

Ситуація щодо української олії така: з вересня по січень цього року виробили 2,4 мільйони тонн рослинного продукту. Зокрема, соняшникової олії - 2,3 мільйони тонн. Це на 10 відсотків менше, аніж торік. На продовольчі потреби українців пішло 245 тисяч тонн олії. В розрахунку на кожного мешканця - це маже шість кілограмів на особу.

Експорт олії за звітний період склав 2245 тисяч тонн. Це на шість відсотків менше, аніж аналогічного періоду минулого року. Понад половину всіх обсягів купували Індія, Іспанія та Китай.

Крім того, за даними фахівців клубу, Україна за 5 місяців поточного сезону закупила на 18 % більше закордонної олії, аніж за аналогічний період сезону 2016-2017. Левову частку імпорту склала пальмова олія з Індонезії.

ІЦ УАК за матеріалами agro-business

 

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування